Sportas

2019.01.11 07:36

Š. Jasikevičius pasigedo kovingumo, bet gyrė jaunąjį R. Jokubaitį

LRT.lt2019.01.11 07:36

Kauno „Žalgiriui“ patyrus ketvirtąjį iš eilės pralaimėjimą Eurolygos turnyre treneris Šarūnas Jasikevičius iš savo vyrų pasigedo kovingumo. Ypač, anot trenerio, jo trūko pirmoje mačo dalyje. Vis dėlto net ir po slogaus pralaimėjimo Stambule treneris įžvelgė ir pozityvių dalykų.

„Mus „Fenerbahče“ išmušė fiziniu žaidimu. Pirmoji pusė tikrai buvo problematiška su kontakto lygiu. Jie buvo fiziškesni, liaudiškai tariant, luposi. Mes pradėjom tai daryti tik po pertraukos. Nesugebėdavome kamuolio įvesti po krepšiu, „Fenerbahče“ tai darydavo labai lengvai. Pirmoje pusėje momentais buvo ir meistriškumo skirtumas. Komanda žaidžia daug metų kartu – juos čia nugalėti yra labai sunku.

Tačiau pirmoji pusė labiausiai nuvylė dėl to kontakto trūkumo. Nes mačiau komandą, kuri turėjo tikrai sunkesnes sąlygas, negu mes, bet rodė daugiau noro ir ambicijų. Tas mane tikrai nuvylė. Jeigu mažiau talentinga komanda nusileidžia noru ir fiziniu kontaktu – ji neturi šansų“, – po pralaimėjimo sakė Š. Jasikevičius.

Vis dėlto, Šaras matė ir pozityvių dalykų – ypač po didžiosios pertraukos. „Žalgiris“ vienu metu buvo beveik sugrįžęs į kovą, kai prie šeimininkų priartėjo iki 7 taškų. Tačiau tada sekė dvi nepavykusios atakos, į kurias „Fenerbahče“ kapitonas Melihas Mahmetoglu atsakė 5 taškais. Grįžus 12 taškų persvarai daugiau rimtesnio spurto „Žalgiris“ nesurengė.

 Įdomu, kad trečiajame ir ketvirtajame kėlinukuose „Žalgirio“ žaidimui daugiau vadovavo jaunasis Rokas Jokubaitis, o ne Nate`as Woltersas su Derricku Waltonu.

 „Rokas kaskart, kai žaidė pikenrolą, suprasdavo, ko mes norim iš šių situacijų. Kaskart įlįsdavo labai giliai, kas yra svarbu šiame elemente. Manau, jo pasirodymas buvo nuostabus“, - savo jaunąjį žaidėją gyrė treneris.

 Kiti pozityvūs dalykai – antroje pusėje agresyviau bandęs žaisti N. Woltersas bei Pauliaus Jankūno sėkmingas mačas. Vis dėlto, Šaras pripažino, kad komandai labai trūksta iškritusių žaidėjų. Tokia ekipa kaip „Žalgiris“, negali vienodai sėkmingai žaisti, kai ją taip kamuoja traumos.

 „Ką labiausiai pagerinti? Sveikatą žaidėjų. Norėčiau, kad kuo daugiau žaidėjų būtų 100 procentų ir kad suprastų, kokio tai svarbumo rungtynės su „Panathinaikos“, – užbaigė „Žalgirio“ treneris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.