2019.01.11 07:10

Slogus žaidimas tęsėsi ir Stambule: „Žalgirį“ sutriuškino ir „Fenerbahče“

LRT.lt 2019.01.11 07:10

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai (7/12) neatsigavo po antradienį patirto pralaimėjimo namuose ir Eurolygoje patyrė ketvirtąją iš eilės nesėkmę. Šįkart Stambule nebuvo atsilaikyta reguliaraus sezono lyderę „Fenerbahče“ – 61:78 (11:19, 18:24, 15:14, 17:21).

Rungtynių pradžioje „Fenerbahče“ rinko klaidą po klaidos ir daigiau nei 4 minutes nepelnė taškų. Tačiau „Žalgiris“ didelio pranašumo nesusikūrė – 5:0. Brandonas Daviesas greit gavo dvi pražangas, o jam sėdus ant suolo šeimininkai įsibėgėjo. Atkarpa 8:0 leido išsiveržti į priekį, o lyderis Kostas Sloukas žaidė nesustabdomai. „Žalgirio“ gretose debiutavęs Deonas Thompsonas iškart atsidarė taškų sąskaitą metimu iš vidutinio nuotolio, bet šeimininkai laimėjo ketvirtį 19:11.

B. Daviesas ketvirtį pradėjo nesportine pražanga puolime – tai jau buvo trečia asmeninė. Po kelių taiklių metimų „Fenerbahče“ atitrūko – 25:11. Šarūnas Jasikevičius minutės pertraukėlės metu retoriškai klausė savo žaidėjų: „Ar jūs šiandien kausitės“. Iniciatyvos ėmėsi Edgaras Ulanovas. Jis sukūrė du dėjimus Laurynui Biručiui, pats irgi pelnė 4 taškus. Tačiau gynyboje „Fenerbahče“ stabdyti toliau buvo kone neįmanoma – puikiai dvitaškius pirmoj pusėje (70 proc.) metę šeimininkai nė neketino sustoti. Pirmoji dalis „Žalgiriui“ buvo labai liūdna – 29:43.

Trečias ketvirtis prasidėjo lygiu žaidimu, „Žalgiris“ puolime žaidė kur kas agresyviau, bet skirtumas nemažėjo – 49:35. Ketvirčio viduryje dvi iš eilės sėkmingos atakos ir pagaliau taškus pelnęs Marius Grigonis leido šiek tiek priartėti – 51:41. Tačiau rimtesnio spurto nebuvo, metimai „Fenerbahče“ krito kur kas geriau, tad šeimininkai tvirtai laikė vadžias savo rankose – 57:44.

B. Daviesas pradėjo paskutinį ketvirtį 4 taškais iš eilės. Željko Obradovičius prašė greitos pertraukėlės, bet po jos šeimininkai suklydo, o N. Woltersas prasiveržimu nuo varžovų persvaros nupjovė dar du taškus – 57:50. Ilgai džiaugtis neteko. Penki iš eilės Meliho Mahmutoglu taškai grąžino turkams dviženklę persvarą – 62:50.

Artūras Milaknis pataikė tritaškį, tačiau netrukus be ugnelės žaidęs Nate`as Woltersas lygioje vietoje prarado kamuolį. Supykęs Šaras pasodino vieną savo lyderių ant suolo. Likus žaisti keturias su puse minutės Ž. Obradovičius į mačą grąžino ilgai ilsėjusį K. Slouką. „Fenerbahče“ treneris rungtynėse galėjo sau leisti rotuoti lyderius, kai kuriems leisti žaisti mažiau, nei įprasta.

„Fenerbahče“ kapitono M. Mahmutoglu tritaškis likus žaisti tris minutes iš esmės išsprendė rungtynių baigtį – 71:55. Tik paskutinę mačo minutę kauniečiai perkopė 60-ies taškų ribą.

„Fenerbahče“ užbaigė mačą su dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų nei žalgiris (24 prieš 12) bei pataikiusi net 72 proc. dvitaškių (26/36).

„Žalgiris“ gali pasidžiaugti kiek atsigavusiu P. Jankūnu, kuris žaidė aktyviai, išprovokavo 5 pražangas. Tiesa, gynyboje kapitonas dažnai nespėdavo su varžovais. Š. Jasikevičius bus ne itin patenkintas pagrindiniu įžaidėju N. Woltersu. Be ugnelės žaidęs amerikietis atliko tik 2 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo.

„Fenerbahče“: K. Sloukas ir M. Mahmutoglu (4/4 dvit., 2/2 trit.) po 14, J. Vesely (6/7 dvit., 12 atk. ka., 26 naud. bal.) 13, J. Lauvergne`as ir N. Melli po 8.

„Žalgiris“: B. Daviesas 12, P. Jankūnas 9, N. Woltersas (3 klaid.) 8, L. Birutis 7, A. Milaknis ir M. Grigonis po 6.