Naujienų srautas

Sportas2018.12.19 11:43

A. Sabonio gimtadienio proga – išskirtinis karjeros pradžios interviu

LRT.lt 2018.12.19 11:43

Vienas geriausių Lietuvos krepšininkų Arvydas Sabonis trečiadienį švenčia savo 54-ąjį gimtadienį. Kviečiame prisiminti olimpinio, Europos ir pasaulio čempiono karjerą bei jos pradžią, užfiksuotą LRT archyvinėje medžiagoje.

2,21 metro ūgio A. Sabonis profesionalo karjerą pradėjo dar 1981 metais Kauno „Žalgiryje“, su kuriuo tris sezonus nugalėjo SSRS krepšinio čempionate. Su tuomete Sovietų Sąjungos rinktine lietuvis nugalėjo pasaulio ir Europos čempionatuose, o 1988 metais Seule pasipuošė ir olimpinių žaidynių aukso medaliu.

Dar 1986 metais krepšininką NBA naujokų biržoje pakvietė Portlando „Trail Blazers“ komanda, tačiau po rungtyniavimo Valjadolido „Forum“ ir Madrido „Real“ komandose lietuvis į JAV patraukė tik 1995 metais.

Portlando komandoje A. Sabonis žaidė net 7 sezonus bei savo žaidimu sužavėjo ne tik šios komandos sirgalius, bet NBA ekspertus.

2003 metais „centras“ sugrįžo į Kauno „Žalgirį“, su kuriuo tapo Lietuvos čempionu ir Eurolygos sezono žaidėju. Nors paskutines rungtynes A. Sabonis sužaidė dar 2004 metų gegužės viduryje, tačiau apie ant vinies kabinamus sportbačius pranešė dar kitų metų gruodį.

2011 metais A. Sabonis išrinktas Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu.

Kviečiame prisiminti vieno geriausių Lietuvos krepšininkų karjerą, užfiksuotą LRT archyvinėje medžiagoje:

A. Sabonis 1981 metais. Nuo 14:44 min.:

Filmas apie A. Sabonio karjerą:

A. Sabonis Kauno „Žalgirio“ rungtynėse su Maskvos „Dinamo“:

a

A. Sabonis LRT laidoje „Vakaro autografas“:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi