Naujienų srautas

Sportas2018.12.01 21:16

Lietuvos ledo ritulininkai Norvegijoje: čia mus draugiškai vadina „Polska Mafia“

„Ilja buvo mažas ir liko mažas... Kas pas jį pasikeitė? Ir iki šiol jį visi vyrai stumdo ant ledo. Niekas nepasikeitė“, – taip juokaudami naująjį savo komandos draugą Norvegijoje pasitiko „Comet“ ledo ritulininkai Paulius Gintautas ir Ugnius Čižas. 

Iš Kanados jaunimo lygos (GMHL) į Norvegijos antrosios lygos „Comet“ klubą persikėlęs ledo ritulininkas Ilja Četvertakas tik nusijuokė.

„Komanda priėmė labai draugiškai. Atrodo, dar tik antra savaitė lekia, bet jaučiuosi tarsi visą sezoną čia būčiau žaidęs“, – LRT.lt prisipažino 21-erių ledo ritulininkas.

Geriausias tarp blogiausių?

Jo teigimu, Kanadoje buvo smagu, gražu matyti, kiek žmonių yra įsimylėję ledo ritulį. „Tačiau lygyje, kuriame aš žaidžiau... Gerai, kad ten neužsibuvau. Džiaugiuosi sulaukęs kvietimo prisijungti prie „Comet“ komandos, – sakė I. Četvertakas. – Iš ten jau buvo laikas bėgti“.

Vaikinas GMHL gynė „Niagara-on-the-Lake Nationals“ klubo garbę. Per 16 rungtynių jis įmušė 28 įvarčius ir atliko 38 rezultatyvius perdavimus.

Ilja Četvertakas ir Ugnius Čižas, asmeninio archyvo nuotr.

„Nežinau, ar didelė garbė yra būti geriausiu tarp blogiausių, – atvirai sakė I. Četvertakas. – Tačiau aš planavau toje šalyje studijuoti. Neapleidau minties kitais metais stoti ten mokytis“.

Jaunasis ledo ritulininkas užsiminė, kad norėtų užsienyje studijuoti dizaino krypties programą. Šiuo metu jis Lietuvoje studijuoja statybų inžineriją. „Ateityje norėčiau savo inžinerines žinias derinti su dizainu“, – kukliai šypsojosi I. Četvertakas.

Įleido šaknis

Ketvirtus metus Norvegijoje ledo ritulį žaidžiantis 23-ejų P. Gintautas taip pat atviras. „Aš jau spėjau čia šaknis įleisti. Butą nusipirkau, norvegų kalbą išmokau, ledo ritulį žaidžiu, – informavo P. Gintautas. – Jau galima sakyti, kad čia yra mano namai“.

„O ir man čia labai patinka, – tuoj įsiterpia U. Čižas. – Anksčiau visada namo traukdavo, o dabar jau antrus metus jaučiuosi ramiai. Pripratau“.

Paklausti, ką tenka veikti po rungtynių ir treniruočių, nacionalinės rinktins žaidėjai priminė, kad privalo darbuotis. „Komandos rėmėjas mums surado labai lengvus darbus, – pasakojo P. Gintautas. – Tačiau savo darbo valandas reguliuojame ir skaičiuojame patys. Kuo daugiau dirbsi, tuo daugiau pinigų uždirbsi“.

Paulius Gintautas, Sofie Alexandra Kitterød nuotr.

Pasak P. Gintauto, jų darbas yra sunkiai apibrėžiamas. „Kaip čia tau pasakyti? Važinėjame ir prižiūrime darbininkus iš Lenkijos, kurie renovuoja ir remontuoja pastatus“, – sakė P. Gintautas.

„O man paskyrė iškloti grindis apartamentuose, kuriuose gyvename... Nemoku, bet išmoksiu,“ – juokėsi I. Četvertakas.

„Jam buvo pasakyta „Gyvensi ir pas save remontą darysi, o mes tau pinigus mokėsime“, – patikslino U. Čižas.

I.Četvertako nuomone, nereikia dėl visų šių dalykų sukti galvos: ledo ritulio lygis Norvegijos antroje lygoje yra aukštas, vaikinai turi, kur gyventi, o už darbą yra mokami pinigai.

Aiškus tikslas

„Mums šis klausimas kyla kiekvieną dieną – ar apie tokį suaugusiųjų gyvenimą ir karjerą svajojome. Ugniaus vis paklausiu, ar prieš trejus metus jis bent pagalvodavo, kad žais ledo ritulį Norvegijoje ir dirbs su lenkais, – šypsojosi P. Gintautas. – Žinoma, nė vienas nesitikėjome“.

„O dabar esame trise lietuviai viename Norvegijos klube“, – pabrėžė U. Čižas.

Ugnius Čižas, Sofie Alexandra Kitterød nuotr.

„Kažkaip viskas labai gerai susiklostė“, – pridėjo P. Gintautas.

O jauniausias I. Četvertekas padėjo riebų tašką diskusijoje: „Bet mes nesustosime. Kilsime aukščiau. Norime su „Comet“ patekti į aukščiausią Norvegijos lygą“.

Pasak P. Gintauto, dabar beliko įrodyti, kad yra verti žaisti aukščiausioje lygoje. „Tiesiog reikia laimėti kiekvienas rungtynes ir neprarasti taškų“, – šyptelėjo ledo ritulininkas.

Dvi stipriausios lygos komandos po reguliaraus sezono žais kvalifikacinį mačą dėl vietos aukščiausioje Norvegijos ledo ritulio lygoje. Šiuo metu „Comet“ yra tarp keturių stipriausių komandų savo lygoje. 

Smagiai juokauja

Prisiminę savo kasdienybę Norvegijoje vaikinai juokėsi pasakodami, kaip yra pasitinkami pačių norvegų.

„Visi prašo, kad nekalbėtume ta savo lenkų kalba“, – juokėsi U. Čižas.

Paulius Gintautas (dešinėje), Sofie Alexandra Kitterød nuotr.

Ir vadina lietuvaičius komandos draugai paprastai – „Polska Mafia“. 

„Žinoma, tai tik juokais, viskas draugiškai, – pastebi P. Gintautas. – Kartais juokais, kai įsiveliame į diskusijas, norvegai paprašo „Tik mūsų mašinų nepavokite, mes juk draugiškai „prikoliname“. Lietuviai čia yra nemažai prisidirbę, todėl norvegai labai atsargūs, šiek tiek bijo. Tačiau visi mūsų komandoje yra šilti žmonės, niekada nesijautėme atstumtaisiais“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi