Sportas

2018.11.18 09:35

E. Jankauskas po rungtynių su Rumunija: mes nekalti, kad esame taip suformuoti

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.11.18 09:35

0:3 – ne tik rezultatas tuščio Ploješčio stadiono švieslentėje šaltą lapkričio vakarą, bet ir Edgaro Jankausko rungtynių su Rumunijos rinktine ataskaita. Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris dar kartą buvo priverstas kelti baltą vėliavą, tačiau savo auklėtinių nekaltina – tai jau šalies futbolo sistemos „nuopelnas“.

„Kas kažkiek supranta futbolą, turėtų palaikyti žaidėjus, nes mes nekalti, kad esame taip suformuoti, kad buvo spragos žaidėjų auklėjime, susiformavime. Sirgaliai mato norą, pasiaukojimą. Jei šiandien kas suabejotų žaidėjų atsidavimu, man būtų keista, nes jie tikrai kovojo. Tai kelia tam tikrą nerimą, nes atrodo, kad žaidėjai atsiduoda pilnai, žaidžia savo galimybių ribose“, – po rungtynių žodžių į vatą nevyniojo strategas.

Tačiau, nors, anot jo, žaidėjai ir stengėsi, šis patirtas pralaimėjimas – didžiausiu skirtumu iš visų trijų tarpusavio susitikimų su Rumunija, kai prie rinktinės vairo stovi E. Jankauskas. Draugiškomis rungtynėmis būtent su rumunais prie jo debiutavęs strategas nerado priešnuodžių prieš daugiau nei dvejus metus Džurdžu mieste – 0:1. Nerado ir praėjusį mėnesį Vilniuje, kai visą triūsą nubraukė varžovų įvartis paskutinę minutę – 1:2. Tačiau LFF stadione vykusioje dvikovoje mūsiškiai dar galėjo padovanoti sirgaliams pirmą tašką Tautų lygoje, tačiau Ploještyje tam nebuvo jokių galimybių. Bet pašnekovas visgi rado ir kuo pasidžiaugti.

„Pirmas kėlinys buvo visai neblogas neskaitant ankstyvo įvarčio į mūsų vartus. Vyrai stengėsi žaisti futbolą. Nesimatė kažkokio beviltiškumo. Susikūrėme keletą progų, tačiau antrajame kėlinyje išryškėjo priešininko akivaizdus pranašumas ir tai išsprendė rungtynių baigtį. (...) Visi mes klystame ir tokiame lygyje tos klaidos virsta įvarčiais. Šita lyga šiandien mums, deja, per kieta“, – karčią realybę apibendrino treneris.

Tiesa, šeštadienį galėjome išvysti ir visai kitokią įvykių eigą. Jau pirmą minutę po ilgos pertraukos į rinktinę grįžęs 23-jų Gratas Sirgėdas galėjo galva nukreipti kamuolį į vartus, tačiau smūgiavo netaikliai. Tai vienas iš trijų lietuvių smūgių šalia vartų. Progų realizaciją kaip didžiausią rinktinės problemą penktadienį paminėjęs E. Jankauskas šįkart išvis turėtų rautis plaukus – į vartų plotą mūsiškiai nepataikė nei karto.

„Ne geriausia diena atakoje, nors turėjome keletą progų. (...) Šiandien nebuvome labai agresyvūs, nors pats žaidimas, drąsa žaidime jautėsi, bet kai rezultatas 0:3, tai užsitušuoja“, – tvirtina pašnekovas.

Tai, kad aikštėje pasirodė tiek gerą progą turėjęs G. Sirgėdas, tiek rinktinėje debiutavęs 22-ejų Domantas Šimkus, o nuo pat pirmų minučių žaidė 23-ejų Deimantas Petravičius, pasak komandos vairininko, dar vienas sirgalius turėjęs nudžiuginti rungtynių aspektas.

„Jie gerai įsiliejo į žaidimą, neiškritinėjo iš jo. Galima užskaityti kaip pozityvią detalę šiose rungtynėse“, – teigė E. Jankauskas.

Nors ir gerai pasirodę, neaišku, ar šie žaidėjai išbėgs į aikštę ir paskutinėse Tautų lygos rungtynėse su Serbija.

„Dabar labai svarbu, kaip atsistatys mūsų žaidėjai. Ypač tie, kurie žaidžia Lietuvos A lygoje, nes jiems toks intensyvumas yra neįprastas“, – intrigą paliko komandos vairininkas.

Nors tai, kad juos vėl pamatysime aikštėje ir antradienį, visai realu. E. Jankausko kortų kaladėje – pasirinkimų vis mažiau. Rungtynėse su Serbija nebus dar pirmoje dvikovos su rumunais pusėje geltoną, o jos pabaigoje ir, anot komandos trenerio, nepelnytą antrą kortelę užsidirbusio Arvydo Novikovo.

„Nepelnytos kortelės. Pirma atsitvėrė ranka nuo priešininko, žaidimo alkūne nebuvo, antrą gavo, kai priešininkas užsikabino už Arvydo kojos. Tikrai nepelnytai buvo išvytas iš aikštės. Jo tikrai trūks aikštėje“, – mano strategas.

A. Novikovas (kairėje), Reuters/Scanpix nuotr.

Neaišku dėl Vykinto Slivkos likimo. Šis žaidėjas dar šią savaitę koją laikė įtvare, o šeštadienį pasirodė aikštėje po keitimo ir susidūręs su priešininku ilgokai šlubavo. Po rungtynių link komandos autobuso keliaujančio saugo čiurna buvo apvyniota ledukais. Kitas komandos lyderis Fiodoras Černychas, kuris buvo pakeistas 73-ią minutę, taip pat turi problemų su čiurna.

Aišku tik tai, kad Belgrado „Partizan“ stadione bus grupė ištikimai paskui savo komandą keliaujančių Lietuvos rinktinės sirgalių. Būrys jų atkeliavo ir į Ploještį bei skanduotėmis palaikė nesėkmingai tuščiame stadione sužaidusią komandą. Atrodė, lyg žaistume namuose – rumuniškai skanduotės šį vakarą neskambėjo.

„Kai žaidėme Vilniuje, buvo gera rumunų grupė, tai jautėsi, kad žaidžiame išvykoje. Galbūt šiandien mūsų sirgaliai perrėkė vietinius, tikrai jautėsi jų palaikymas. Ačiū jiems už tai“, – teigė jau penktą pralaimėjimą Tautų lygoje patyręs E. Jankauskas.