Naujienų srautas

Sportas2018.08.29 23:20

Lietuvai šventę dovanoti pasiruošęs „Sūduvos“ strategas: į priekį mus veda didelis noras

DELFI.lt 2018.08.29 23:20

Paryžių ne savo noru prieš žūtbūtinį Europos lygos mūšį aplankęs Marijampolės „Sūduvos“ treneris Vladimiras Čeburinas – kaip visada, ramus ir užtikrintas. Pašalinių rūpesčių nepaveiktas kazachas atvykęs į Glazgą patikino, kad jo auklėtiniai yra paruošti dovanoti Lietuvai šventę. 

Dėl vizos problemų kartu su kitais Europos Sąjungos paso neturinčiais sūduviečiais nuo likusios komandos trumpam atsiskyręs V. Čeburinas supranta, kad Škotijoje laukia itin sudėtingas mūšis, kuriame aiškiais favoritais laikomi varžovai, tačiau Lietuvos čempionai maksimaliam spaudimui yra pasiruošę.

Juk ant kortos – šansas Lietuvai pirmą kartą istorijoje turėti savo futbolo klubą tokio aukšto rango tarptautiniame turnyre.

„Situacija su vizomis mūsų nepaveiks. Taip jau susiklostė, negalėjome nieko pakeisti. Dabar tiesiog tikimės tokių pačių sunkių rungtynių kaip Marijampolėje. Svarbu vėl nepraleisti greito įvarčio, kaip tai nutiko pirmajame mače. Praleisti anksti visada labai liūdna.

Lygiosios pirmosiose rungtynėse suteikė pranašumą varžovams. Ketvirtadienį turime sekti savo rungtynių planą. Marijampolėje varžovai mus spaudė, taip turėtų būti ir šįkart. Spaudimas iš sirgalių bus didžiulis. „Celtic“ – didis klubas, turintis daug gerbėjų. Bus sunku.

Škotų gerbėjai labai myli savo komanda, jie sukuria labai stiprią atmosferą, kuri jiems labai padeda. Nors prieš rungtynes Belgrade specialiai ruošėmės žaisti serbiškoje atmosferoje, šįkart specialiai tam nesiruošėme dėl eilės priežasčių.

Svarbiausia buvo gerai išanalizuoti varžovus. Mes tai padarėme. Jie padarė tą patį. Tikimės, kad šįkart jie bus agresyvesni. Esame tam pasiruošę. Suprantame, kad „Celtic“ turi mobilumą ir greitus, techniškus žaidėjus. Suprantame, kad tai yra labai gerai paruošta komanda“, – kalbėjo V. Čeburinas.

Nors ir pripažįsta „Celtic“ jėgą bei Brendano Rodgerso išskirtas škotų stiprybes, V. Čeburinas pastebi, jog savų kozirių turi ir „Sūduva“. Strategas žino ir tai, kad ketvirtadienį būtinai įvartį mušti turintys jo auklėtiniai jau turi tokiam tikslui įvykdyti reikalingos patirties.

„Mūsų stiprybė yra ta, kad mes esame komanda ir turime didelį norą, kuris mus veda į priekį. Mes tai jaučiame. Juk neatsitiktinai esame šiame etape jau antrus metus iš eilės. Norime pagaliau jį peržengti ir šitas noras gali būti mūsų pranašumas.

Turėjome svarbių rungtynių ir pernai, kai būtinai reikėjo mušti į „Ludogorets“ vartus po Bulgarijoje pralaimėto susitikimo 0:2. Tuomet žinojome, kad turime mušti, gerai nusiteikėme rungtynėms ir antrame kėlinyje parodėme, kad esame gerai pasiruošę, turėjome progų. Esame pasiruošę ir dabar.

Škotai kalba, kad jiems pralaimėjimas būtų katastrofa? Na, mums tai būtų didelė šventė. Tai būtų šventė „Sūduvai“, Marijampolei ir visai Lietuvai“, – kalbėjo vyriausiasis „Sūduvos“ treneris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi