Naujienų srautas

Sportas2018.08.14 23:39

Pirmo egzamino laukiantis „Real“ treneris prakalbo ir apie džiugius prisiminimus iš Talino

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.08.14 23:39

Jau trečiadienį Taline įvyksiantis mūšis dėl pirmojo šį sezoną europinio klubinio futbolo trofėjaus – UEFA Supertaurės – bus ir oficialus naujojo „Real“ vairininko 51-erių Juleno Lopetegui krikštas šiose pareigose. Nors ant svarstyklių pastatyta labai daug, tačiau strategas nesijaudino nei dėl jo pirmtako metamo šešėlio, nei prarasto pagrindinio komandos ginklo.

Vėsų antradienio vakarą UEFA Supertaurės rungtynes priimsiančiame Lillekula stadione surengtoje treniruotėje „Los Blancos“ susirėmė tarpusavyje – pirma šiek tiek imtynių veiksmų, praktikavimosi kaip išsivaduoti iš kibių „Atletico“ žaidėjų gniaužtų, o tada treniruotė 11 prieš 11.

Čia išsiskyrė puikiai pozicijas užsiimdavęs ir atakos smaigalyje vis atsidurdavęs Garethas Bale`as. Praėjusio sezono pabaigoje iškart po pergalingo Čempionų lygos finalo apie savo ateitį „karališkajame klube“ itin miglotai kalbėjęs valas, panašu, rado vietą po saule. Komandą palikus pagrindiniam įvarčių štampuotojui Cristiano Ronaldo, o vasarą komandai pasipildžius puolimą stiprinti galinčiu 18-mečiu saugu Viniciu Junioru, ant G. Bale`o pečių – kur kas didesnė atsakomybė.

„G. Bale`as yra žaidėjas, kuris nuo pat pirmos dienos treniravosi su mumis tiesiog fenomenaliai. Jis yra labai motyvuotas ir svarbus komandai. Jis turi patirties, sugebėjimų ir mentalitetą įdėti svarų indėlį į žaidimą (...) Bet svarbiausia, kad visais aspektais mes esame komanda. Mes esame patenkinti savo pasiruošimu, nusiteikimu ir rodomu entuziazmu“, – teigė naujasis „Real“ treneris.

G. Bale`as, Reuters/Scanpix nuotr.

Trečiadienio rungtynėse bus atverstas naujas „Los Blancos“ istorijos puslapis. Birželį komandą palikus jai porą metų vadovavusiam Zinadine`ui Zidane`ui, J. Lopetegui teks sunki užduotis bent jau prilygti tituluotajam prancūzui – jis triskart iš eilės triumfavo Čempionų lygos turnyre ir dukart džiaugėsi UEFA Supertaure. Laimėta ir vietiniame fronte – nugalėta Ispanijos pirmenybėse ir šios šalies taurės turnyre.

„Z. Zidane`as atliko nuostabų darbą, tačiau tai jau yra praeitis. Dabar mes norime pratęsti tokią didingą istoriją ir būti visais aspektais dar geresne komanda. Mes turime žiūrėti į dabartį su pasitikėjimu savimi ir nuolat dirbti. (...) Titulų laimėjimas yra dalis mūsų istorijos ir mes mėginsime iškovoti dar vieną trofėjų“, – prieš trečiadienio dvikovą teigė ispanas.

Tačiau pasikeitimų, panašu, visgi bus. Neblogai priešsezoniu stygavęs komandą J. Lopetegui propaguoja pozicinį, kamuolio kontrole pagrįstą futbolą, o ne greitų kontratakų pripildytą futbolą, kokį mėgo jo pirmtakas. Tačiau buvo matyti ir tai, kad jo žaidėjai toli gražu nebūna statiški bei gali aktyviai spausti priešininkus.

Kaip ir kolega, žaidimą nuo gynybos pradeda ir „Atletico“. Tačiau nuo 2011 metų šios Madrido ekipos vairą laikantis Diego Simeone yra kur kas labiau nuspėjamas. Argentiniečio žaidimo moto – pirma apsiginti, o tada jau greitomis kontratakomis sužlugdyti varžovus. O kalti įvarčius gali ir Antoine`as Griezmannas, ir Diego Costa, taip pat komandą sustiprinęs atakuojantis saugas Thomas Lemaras. 

D. Costa, Reuters/Scanpix nuotr.

Jau kartą UEFA Supertaurę laimėjęs D. Simeone spaudos konferencijos metu ne tik džiaugėsi pasiruošimu sezonui, bet ir akcentavo tai, kas jau per daugelį metų buvo sukurta Madride.

„Žaidėjai nori čia ateiti, o „Atletico“ jaunimas nenori išeiti. Jie prisideda prie klubo augimo, kas leidžia mums konkuruoti ir kovoti dėl trofėjų. Žaidėjai nori laimėti ir augti, štai kodėl jie ateina pas mus ir ketina tobulėti“, – teigė strategas.

Anot jo, trečiadienį daug ką gali lemti emocijos. Nors prieš prasidedant treniruotei jo komandos futbolininkai nuolat juokavo ir spinduliavo puikia nuotaika, viskas pasikeitė pradėjus žaisti vieniems prieš kitus – po to, kai kovojant dėl kamuolio gaudavo per kojas, ne vienas žaidėjas kurį laiką vaikščiojo kiek šlubuodamas. Toks kovingumas turi svarią priežastį. Pergalė trečiadienį „Atletico“ būtų itin saldi ir dėl to, nes „Real“ ekipai jis pralaimėjo net du Čempionų lygos finalus, o pernai „Los Blancos“ užkirto kelią į šio turnyro finalą.

„Rytojus – svarbiausia. Nepaisant fizinio pasiruošimo, manau, kad finalo baigtis gali būti nulemta emocijų. Kiekvienas žaidėjas yra pasiruošęs žaisti. (...) Itin svarbu žaisti su užsidegimu ir emocijomis. Tai gali ir nulemti rungtynes“, – teigė D. Simeone.

D. Simeone, Reuters/Scanpix nuotr.

Motyvuoti savo komandą charizmatiškasis argentinietis moka – paskutines jėgas aikštėje atiduodantys jo vyrai „Real“ klubo nesustabdė tik kartą per paskutinius 12 tarpusavio susitikimų, o jam vadovaujant komandai „Atletico“ tapo viena grėsmingiausių futbolo jėgų Europoje.

Tačiau jo tiesioginis varžovas taip pat žino kaip laimėti, o vieną trofėjų yra nuskynęs ir Estijos sostinėje – 2012 metais jo treniruojama Ispanijos U-19 rinktinė triumfavo tame pačiame stadione, kuriame trečiadienį jo laukia krikštas „karališkojo klubo“ trenerio poste.

„Gyvenime pasitaiko sutapimų. Iš to laikotarpio turiu labai gražių prisiminimų, dabar turiu kitą progą laimėti dar vieną trofėjų“, – optimizmo nestokojo J. Lopetegui.

Ar pavyks ispanui iš Talino išsivežti dar vieną malonų prisiminimą, taps aišku jau greitai. O iki tol gražiais prisiminimais galvą pildo jaunieji vietiniai, kurie apspitę stadioną stengiasi bent jau akies krašteliu pamatyti savo dievaičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi