Naujienų srautas

Sportas2018.08.12 23:45

Sužibo nauja žvaigždė: 18-metis švedas nušluostė nosį šuolių su kartimi pasaulio rekordininkui

15min.lt 2018.08.12 23:45

Europos lengvosios atletikos čempionate sužibo dar viena nauja žvaigždė. 18-metis švedas Armandas Duplantis šuolių su kartimi sektoriuje nušluostė nosis visiems varžovams ir tapo žemyno čempionu. 

Kai A. Duplantis įveikė 6,05 m aukštį, pasaulio rekordininkas Renaud Lavillenie priėjo ir apkabino 13 metų jaunesnį varžovą, nors kova dėl medalių dar nebuvo pasibaigusi.

Pats prancūzas tuomet buvo įveikęs 5,95 m aukštį ir jis ilgai ruošėsi savo paskutiniam bandymui. Bet nepavyko.

Tai geriausias jo sezono rezultatas, tačiau prieš ketverius metus į 2,16 aukštį kilęs ir legendinio Sergejaus Bubkos rekordą pagerinęs R. Lavillenie turėjo tenkintis bronzos medaliu.

Į priekį jis praleido ne tik A. Duplantį, bet ir neutralų atletą Timurą Morgunovą, kuris įveikęs 6,00 m aukštį džiaugėsi sidabro medaliu. 

A. Duplantis pagerino pasaulio U20 ir Europos čempionatų rekordą. 5,93 m – tai buvo didžiausias aukštis, kurį iki šio čempionato buvo įveikęs A. Duplantis, tačiau Berlyne asmeninį rekordą jis pagerino net 12 cm.

A. Duplantis, kuriam tik lapkritį sueis 19 metų – sportininkų dinastijos atstovas. Jo tėvas, amerikietis Gregas Duplantis – taip pat buvęs šuolininkas su kartimi, kurio geriausias rezultatas buvo 5,80 m. Mama Helena Hedlund – buvusi daugiakovininkė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi