Naujienų srautas

Sportas2018.08.09 10:14

A. Gudžius iškovojo Europos čempionato aukso medalį

LRT.lt 2018.08.09 10:14

Trečiadienį vakare į disko metimo sektorių žengęs Andrius Gudžius iškovojo aukso medalį.

Lietuvis geriausiu paskutiniu bandymu diską nusviedė 68,46 m. ir aplenkė lyderiu buvusį švedą Danielį Stahlą.

A. Gudžius pirmuoju bandymu diską nusviedė 65,75 m, tačiau antrasis bandymas nebuvo toks sėkmingas ir diskas skriejo tik 62,89 m. Trečiasis bandymas lietuviui buvo žymiai sėkmingesnis ir diskas nusleido už 67,19 m, o ketvirtasis bandymas buvo tik šiek tiek geresnis (67,66 m).

Tačiau ketvirtuoju bandymu į kovą dėl aukso įsitraukė švedas D. Stahlas. Nors pirmieji du jo bandymai nebuvo įskaityti, o trečiuoju metimu diskas skriejo tik 64,20 m, tačiau ketvirtasis bandymas nemelavo ir diskas nusileido žymiai toliau nei A. Gudžiaus – už 68,23 m.

Galbūt dėl patiriamos įtampos, A. Gudžius atlikdamas penktąjį bandymą suklydo ir jis nebuvo įskaitytas, o švedas beveik juto aukso skonį, tačiau jo penktasis metimas taip pat nebuvo įskaitytas. 

Paskutinis bandymas lietuviui buvo lemiamas ir auksinis. A. Gudžiaus sviestas diskas nuskriejo net 68,46 m, o tai lygiai 23 cm toliau nei švedo geriausias rezultatas.

Švedijos atstovo paskutinis bandymas buvo nesėkmingas ir lietuvis galėjo džiaugtis aukso medaliu, o Švedijos atstovas turėjo tenkintis sidabru.

Bronzos medalį užtikrintai iškovojo austras Lukas Wesshaidingeris.

Į finalą A. Gudžius prasibrovė tik trečiuoju bandymu. Pirmuoju bandymu 27-erių kaunietis diską numetė tik 60,49 metro. Antrasis lietuvio bandymas buvo nesėkmingas, o patekimui į finalą reikėjo bent 64 metrų.

Tik trečiuoju bandymu pernai pasaulio čempionu tapęs sportininkas nusviedė diską 64,3 m ir pateko į rungties finalą. Geriausias lietuvio sezono rezultatas – 69,59 m.

Beje, tai buvo tik ketvirtas rezultatas atrankoje. Toliausiai diską atrankoje metė švedas Danielis Stahlas 67,07 m.

Atrankoje dalyvavo 26 sportininkai.

Po auksinio finalo Lietuvos sportininką pasveikino ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Anot valstybės vadovės, tai apdovanojimas už sunkų darbą treniruotėse ir graži dovana visai Lietuvai.

Prezidentė padėkojo disko metikui, kad galime garbingai ir pakylėtai tarti Lietuvos vardą ir palinkėjo dar ne kartą būti tarp geriausių Europos sportininkų ir pradžiuginti visus įspūdingais laimėjimais.

Premjeras Saulius Skvernelis taip pat pasveikino atletą.

„Visa Lietuva laukė ir tikėjo jūsų triumfu. Pergalė svarbiausiame Senojo žemyno sporto renginyje prisideda prie Lietuvos vardo garsinimo ir įprasmina atkaklaus darbo rezultatus. Tai - geriausia dovana šaliai, šiemet švenčiančiai šimtmetį! Šiomis dienomis mūsų lengvaatlečių pasiekti laimėjimai kiekvienam sporto sirgaliui suteikia daugybę teigiamų emocijų ir pasididžiavimą savo valstybe bei tautiniu identitetu“, – sako vyriausybės vadovas.

Premjeras lengvaatlečiui palinkėjo dvasinės ir fizinės stiprybės ir džiuginančių asmeninių rekordų ateityje.

Visus Lietuvos lengvaatlečių startus galite rasti čia.

Europos čempionatą tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA ir LRT.lt

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi