2018.08.03 22:53

Paskutinių sekundžių dramą rusams pralaimėję lietuviai Europos čempionate liks be medalių

DELFI.lt2018.08.03 22:53

Europos jaunių iki 18 metų krepšinio čempionate penktadienį ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė po dramatiškos kovos 77:79 nusileido bedraamžiams iš Rusijos ir čempionate kovos dėl 5-os vietos.

Europos jaunių čempionatas vyksta Latvijoje, o ketvirtfinalio mačas – Rygoje, tad čia lietuvius palaikė nemažas būrys mūsų šalies krepšinio sirgalių.

Strategas Gediminas Petrauskas į aikštę metė tokį startinį penketą: Erikas Venskus, Klaidas Metrikis, Rokas Jokubauskas, Deividas Sirvydis ir Šarūnas Valunta.

Rusijos rinktinė mačą padėjo tokia sudėtimi: Aleksandras Eršovas, Dmitrij Kadošnikovas, Makaras Konovalovas, Vladislavas Odinokovas ir Aleksandras Šaškovas.

Įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo 8:4, o po Simo Jarumbausko baudų metimų Rusijos rinktinės strategas paprašė minutės pertraukėlės, nes ekipas skyrė 9-i taškai (13:4). Kėlinio pabaigoje mūsiškiai išlaikė nedidelį pranašumą ir po pirmo ketvirčio vedė 18:12.

Po Nikita Michailovskio metimo iš po krepšio jau G. Petrauskas pašaukė savo jaunuolius pasitarimui, nes įpusėjus antram kėliniui lietuvių persvara ištirpo ir jau rusai pirmąkart išsiveržė į priekį – 23:22.

Užvirė kova taškas į tašką – ekipos viena kitos nepaleido toliau, nei per vieną metimą. Iki ilgosios pertraukos likus 2 min. švieslentė fiksavo lygybę – 34:34.

Po dviejų kėlinių jaunuoliai iš Rusijos pirmavo 38:36. Jų gretose net 16 taškų per pirmą mačo pusę pelnė Nikita Michailovskij. Mūsiškių gretose per du kėlinius po 8 taškus pelnė Rokas Jokubaitis ir Klaidas Metrikis, 7 taškus pridėjo Erikas Venskus.

Po pertraukos mūsiškiai strigo, o pasitikėjimą savo jėgomis įgavę rusai per 4 min. nutolo – 48:39. Dviejų minučių atkarpą 9:0 laimėję lietuviai atstatė pusiausvyrą ir švieslentė vėl fiksavo lygų rezultatą – 48:48.

Visgi sėkmingiau kėlinį užbaigę rusai prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 60:54. Ketvirtą kėlinį pradėjo Eriko Jermolajevo dvitaškis, tačiau varžovai atsakė dviem sėkmingomis atakomis – 56:64.

Įpusėjus kėliniui lietuviams pavyko priartėti iki varžovų per vieną taiklų metimą – 66:69.

Likus 2 min. Klaidas Metrikis pataikė labai svarbų tritaškį, leidusį pagaliau išsiveržti į priekį – 72:71. Tačiau rusai atsakė dviem sėkmingomis atakomis ir likus minutei turėjo 4 taškų pranašumą – 76:72. K. Metrikis vėl švystelėjo taiklų tritaškį (75:76), o iki ketvirto kėlinio pabaigos buvo likusios 46 sek.

Paskutinėje atakoje, per kurią galėjo išlyginti ar persverti rezultatą, suklydę lietuviai palaidojo savo šansus ir nusileido varžovams 77:79.

Šių rungtynių nugalėtojas pusfinalyje susitiktų su Latvijos rinktine, kuri ketvirtfinalyje 76:51 sutriuškino Didžiosios Britanijos jaunuosius krepšininkus. Kitame pusfinalyje šeštadienį susitiks Prancūzija ir Serbija.

Europos jaunių U-18 krepšinio čempionato aštuntfinalyje trečiadienį Gedimino Petrausko auklėtiniai 104:71 (32:22, 30:15, 20:22, 22:12) nušlavė taip nė vienos pergalės turnyre ir neiškovojusią Bosnijos ir Hercegovinos ekipą.

Lietuvos jauniai Europos čempionate žygiuoja be pralaimėjimų: D grupėje finišavo pirmi, įveikę Serbijos, Juodkalnijos ir Didžiosios Britanijos atstovus.

Rusijos rinktinė aštuntfinalyje 79:66 pranoko Italiją, B grupėje 82:80 pranoko Prancūziją, 72:75 nusileido Vokietijai ir 65:56 įveikė Turkiją.