Naujienų srautas

Sportas2018.07.27 10:35

V. Urbonas po pergalės prieš „Vaduz“: kažkokio apčiuopiamo pranašumo nėra

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2018.07.27 10:35

Antrojo Europos lygos atrankos etapo pirmosiose rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ sužaidė puikų pirmąjį kėlinį, tačiau antrajame savo tikrąjį veidą pradėjo demonstruoti ir „Vaduz“ komanda. Dvikovos pabaigoje pasiektas įvartis bent kiek nuramino tiek vilniečių strategą Valdą Urboną bei sirgalius. „Didelis ačiū vyrams ir judame toliau“, – nedaugžodžiavo strategas

50-metis panevėžietis visgi nenukeliavo į padebesius po pergalės ir euforijos kvaitulio gausiai užpildytame LFF stadione. Anot jo, reikia turėti omenyje, kad tai tik pirmosios rungtynės, o patekimą į kitą Europos lygos etapą reikės užsitikrinti jau išvykos rungtynėse Lichtenšteino sostinėje.

„Džiaugiuosi, kad iškovojome pergalę, kad pasiekėme savo. Buvo gerų bei sunkių momentų – kada reikėjo, pakentėjom, kada reikėjo, sužaidėme aštriau. (...) Visų pirma reikėtų išanalizuoti šias rungtynes, pažiūrėti, kur galime geriau pasirodyti. (...) Turime šių rungtynių rezultatą ir tam tikras korekcijas padarysime“, – po dvikovos surengtoje spaudos konferencijoje konstatavo treneris.

O ką koreguoti, panašu, bus.

„Norėjome įmušti ir nepraleisti. Tas planas – įvykdytas. Reikia rimtai ruoštis išvykos rungtynėms ir pratęsti šitą situaciją. Pirmajame kėlinyje turėjome gerų progų, buvome aktyvesni. Gaila, kad nepavyko įmušti įvarčio, standartinėse situacijose galėjome išspausti daugiau“, – teigė V. Urbonas.

BNS nuotr.

Realistiškai į situaciją žvelgia ir jo tiesioginis priešininkas Rolandas Vrabečas. Anot „Vaduz“ stratego, komandų galimybės prasibrauti į kitą etapą vis dar yra lygios.

„Mes gerai sužaidėme, kontroliavome rungtynes antrajame kėlinyje. Nesvarbu, kad pralaimėjome. Mes namie turime šiaip ar taip pelnyti įvartį. (...) „Žalgiris“ padarė gerą įspūdį, sužaidė gerą kėlinį, tačiau mes gerai gynėmės. Manau, kad Vaduce bus įdomios rungtynės“, – žurnalistams teigė 44-erių vokietis.

Ir iš tiesų, rungtynės galėjo baigtis visai kitaip – „Vaduz“ atliko tik 6 smūgiais mažiau – 9 prieš 15. Smūgių statistika į vartų plotą – lygi: po 3 smūgius.

Realiausią progą svečiai turėjo 50-ą minutę, kai po sumaišties baudos aikštelėje pasižymėti galėjo Milanas Gajičius – galva smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą.

Gerų žodžių antrajame kėlinyje atkutusiai ekipai iš Lichtenšteino negailėjo ir V. Urbonas.

„Pirmajame kėlinyje taip pat nebuvo lengva išeiti į ataką, jie gerai uždarydavo koridorius. Antrame kėlinyje jie buvo aktyvesni, ypač tolimais smūgiais iš už baudos aikštelės. Džiaugiuosi, kad apsigynėme. Varžovas – aukšto lygio“, – konstatavo treneris.

Neįmuši tu, įmuša tau – byloja lietuvių patarlė. 86-ą minutę po D. Slijngardo perdavimo iš krašto kamuolį į vartus efektingai pasiuntė L. Antalis, taip pakeldamas iš savo vietų visus LFF stadione susirinkusius sirgalius.

Pagyrų šiam rumunui negailėjo ir komandos vairininkas.

„Tai žaidėjas, kuris jaučia, kur atsidurti. Matėme pirmame kėlinyje kelis momentus. Jis parodo savo lygį, išnaudojo tas situacijas, kurių ne tiek daug būna“, – teigė V. Urbonas.

BNS nuotr.

Tačiau didelį patirties bagažą turintis strategas neskrajojo padebesiais. Situacija paprasta – išvykoje reikia išlaikyti persvarą, kuri nėra jau tokia tvirta.

„Aš pritarčiau „Vaduz“ treneriui, kad komandų šansai keliauti į kitą etapą yra 50:50, nes matėme lygią kovą, kažkokio apčiuopiamo pranašumo nėra“, – mano V. Urbonas.

Atsakomąsias rungtynes „Žalgiris“ žais kitą ketvirtadienį, rugpjūčio 2 dieną Lichtenšteino sostinėje Vaduce.

Šios poros nugalėtojas žais su „Sevilla“ (Ispanija) ir „Ujpest“ (Vengrija) poros nugalėtoja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi