Naujienų srautas

Sportas2018.07.21 23:40

LaVaras Ballas išdėstė savo požiūrį išsilavinimo svarbą: sportininkui jis visiškai nereikalingas,

15min.lt 2018.07.21 23:40

Skandalingais tėtušis LaVaras Ballas duodamas interviu „SB Nation“ išdėstė savo požiūrį į išsilavinimo svarbą sportininkams. Požiūris toks: mokslai sportininkams nereikalingi. 

LiAngelo Ballo karjera NCAA lygoje baigėsi po incidento Kinijoje. Pasirašę sutartis su Prienų-Birštono „Vytautu“ ir tapę profesionalais LiAngelo ir LaMelo galutinai užkirto sau kelią į JAV studentų krepšinį.

LaVaras ne kartą sakė, kad NCAA yra nereikalinga jo sūnų progresui. Tačiau šįkart apskritai pasisakė apie mažą koledžų naudą sportininkams. Ir ne tik koledžų: pasak L.Ballo, vaikinams, siekiantiems tapti profesionaliais sportininkais, gaišti laiko mokyklose neverta.

„Jei tu nori būti profesionalus sportininkas, tau nereikia 50 proc. laiko praleisti pamokose, kuriose išmoktų dalykų tu vistiek niekur nepanaudosi“, – sakė LaVaras.

„Ne kiekvienas nori eiti į mokyklą. Kai kurie vaikinai yra palaiminti būti 208 cm ūgio, šokti aukščiau ir bėgti greičiau nei kiti, todėl jie nori būti profesionaliais atletais. Ir nieko blogo tame nėra“. 

L. Ballas nemokamą švietimą lygino su 10 tūkst. nemokamų spurgų. „Tarsi sakytų „mes duosim jums 10 tūkst. spurgų nemokamai“. Bet ką su tomis spurgomis daryti?“, – klausė L. Ballas.

„Iš nemokamo švietimo jokios naudos, jei ketini būti sportininku“, – pabrėžė jis.

„Aš pats mėgau sportuoti, bet nuolat girdėjau „ei, išsilavinimas, išsilavinimas, išsilavinimas...“ Nereikia būti genijumi, kad galėtum bėgti ar gaudyti kamuolį. Nereikia būti genijumi, kad įdėtum į krepšį. Tau tereikia būti fiziškai pajėgiam, kad kažką nuveiktum“.

Paklaustas, ar jo gyvenime kažkas nutiko, kad jis taip skeptiškai ėmė žiūrėti į išsilavinimo svarbą, L. Ballas atsakė:

„Ne, aš tiesiog tai išmąsčiau. Man patiko, kaip anądien tas vaikinas [NCAA prezidentas Markas Emmertas] pasakė. Jis pasakė, kad vaikinai, kurie nori būti profesionalais, neturėtų eiti į koledžus. Paprastai jie sako „eikite į koledžą, jei norite judėti pirmyn“.

Nes ten geriausia treniruoklių salė, geriausi medikai, geriausios treniruotės ir geriausias išsilavinimas. Tačiau tai nesvarbu, jei tu nori tapti atletu, o ne gydytoju ar teisininku. Pirmenybė turėtų būti teikiama tiesiog buvimui žmogumi“.

„Jie nesako daktarui ar teisininkui „ei, tu negali nubėgti mylios per 6 minutes ar prispausti 250 svarų štanginėje“. Bet jie prikiš krepšininkui, jei šis negalės išlaikyti ispanų kalbos ar chemijos testo. Nors ką tai turi bendra su krepšiniu? Nepanaudosi to aikštelėje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi