Naujienų srautas

Sportas

2018.07.21 19:14

Vilniuje prasidėjo Prezidento taurės turnyro kvalifikacija

Bernardinų parko teniso aikštyne Vilniuje šeštadienį prasidėjo „Prezidento taurės“ turnyras – vienintelės Tarptautinės teniso federacijos „Futures“ serijos varžybos, rengiamos Lietuvoje. Turnyro prizų fondas – 15 tūkstančių dolerių arba šiek tiek mažiau nei 13 tūkst. eurų.

Savaitgalį vyksta kvalifikacinės kovos dėl aštuonių bilietų į pagrindinį turnyrą kaunasi 64 tenisininkai. Pagrindinės varžybos prasidės pirmadienį. Jose dalyvaus 32 žaidėjai iš 12 šalių.   

Pajėgiausių Lietuvos tenisininkų – Ričardo Berankio, Lauryno Grigelio ir Luko Mugevičiaus tarp jų nebus.

„Ričardas tiesiog čia negali dalyvauti, nes taisyklės jam neleidžia. Jis per aukšto reitingo žaidėjas. Laurynas – išvykęs į Kanadą ir dalyvauja „Challenger“ serijos turnyruose ir tiesiog toks buvo planas. O Lukas neatsigavęs po traumos riešo", – sako Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas.

Aukščiausią vietą pasaulio reitinge užimantis „Prezidento taurės“ dalyvis – 361-oji pasaulio raketė Dmitrijus Popko iš Kazachstano. Lietuvai atstovaus 4 tenisininkai.

Pirmą kartą „Prezidento taurės“ turnyras buvo surengtas Kaune - 1931-mais metais jos įvyko prezidento Antano Smetonos iniciatyva. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, varžybos tapo tradicinėmis, o nuo 1994-tų metų jos rengiamos kasmet.

Prezidento taurę yra iškovoję du Lietuvos tenisininkai: Rolandas Muraška turnyre triumfavo keturis kartus, o Laurynas Grigelis – 2013 ir 2015 metais.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi