Sportas

2018.06.29 22:48

Lietuvos rinktinės ateities varžovai – ar NBA žvaigždės ištrauks Kroatiją?

15min.lt2018.06.29 22:48

Pergale Sopote prieš Lenkiją pasiekę Lietuvos krepšininkai užsitikrino pirmąją vietą grupėje ir gali iš aukšto žvalgytis į antrą atrankos etapą, kuriame teks žaisti su naujomis trimis komandomis iš D grupės. Tačiau kol kas neaišku, kurios rinktinės atkeliaus iš ten. Vieni favoritų – Kroatijos krepšininkai bando pakilti iš paskutinės vietos. 

5-0 pasaulio čempionato atranką pradėjusi Dainiaus Adomaičio komanda sekmadienį baigs pirmąjį grupės etapą mače su Vengrija (3-2).

Sekmadienio mačo Budapešte rezultatas nepakeis Lietuvos rinktinės pozicijos – mūsų šalies krepšininkai tikrai finišuos pirmi C grupėje.

Vengrai pralaimėjimo atveju gali smuktelėti į trečią poziciją, nes iš ten gali pakilti Lenkija (2-3), sekmadienį paskutinį grupės mačą žaisianti su grupės autsaideriu Kosovu (0-5).

C grupėje vietos nėra tokios svarbios, kaip taškai, kuriuos komandos atsineš į antrąjį atrankos etapą.

Jame trys geriausios komandos – Lietuva, Vengrija ir Lenkija per šešerių rungtynių langus rugsėjo 13-14 d. rugsėjo 16-17, lapkričio 29-30, vasario 21-22 d., vasario 24-25 dienomis žais su stipriausios D grupės komandomis.

O štai ten prieš paskutinį turą tvyro netikėta sumaištis.

Vienintelė Italija (4-1) jau anksčiau buvo rami dėl pirmos vietos ir bilieto į kitą etapą.

Tačiau kiti favoritai – Kroatijos krepšininkai susidūrė su netikėtais sunkimais, kai grupės varžybų starte nusileido po kartą Italijai, Nyderlandams ir Rumunijai.

Prieš paskutinį turą Nyderlandai, Rumunija ir Kroatija turi po 2 pergales ir 3 pralaimėjimus.