2018.06.18 23:55

Sekmės neprisijaukinusi Peru sugrįžo į pasaulio čempionatą pralaimėjimu

Eglė Zubriūtė, LRT.lt2018.06.18 23:55

Po 36 metų į čempionatą sugrįžusi Peru rinktinė pirmosiose savo rungtynėse rezultatu 0:1 nusileido Danijos rinktinei. Pirmojo kėlinio pabaigoje buvo paskirtas 11 metrų baudinys į Danijos vartus, tačiau jo realizuoti Christianas Cueva nesugebėjo. Vienintelį susitikimo įvartį 59 minutę įmušė Yussufas Poulsenas.

Šios rinktinės tarpusavyje niekada nebuvo žaidusios, nors abi pasaulio čempionate žaidžia penktąjį kartą. Peru į čempionatą sugrįžta po 36 metų pertraukos. Galima sakyti, jog šis sugrįžimas yra stebuklingas, nes už jį Peru rinktinė turi būti dėkinga Bolivijos rinktinės gynėjui Nelsonui Caberai. Jei ne jis, vietoje Peru šiame pasaulio čempionate matytume Čilės komandą.

Bolivija atrankos į pasaulio čempionatą rungtynėse 2:0 nugalėjo Peru, tačiau minėtasis N. Cabrera jau buvo žaidęs vienerias rungtynės Paragvajaus rinktinės sudėtyje ir nebuvo susitvarkęs dokumentų, todėl dėl šio pažeidimo buvo nuspręsta pergalę rezultatu 0:3 įskaityti Peru rinktinei.

Peru rinktinę treniruoja argentinietis Ricardo Gareca. Rinktinės žvaigždė – Paolo Guerrero, tačiau jo Rusijoje galėjo nebūti. Sporto arbitražo teismas (CAS) P. Guerrero neleido žaisti futbolo 6 mėnesius dėl įtarimų vartojus narkotikus, vėliau šį terminą buvo norima pratęsti, tačiau C grupės rinktinių kapitonai parašė laišką FIFA, kuriame prašė leisti puolėjui atvykti į Rusiją.

Danijos rinktinė nėra apipinta gandais ar sėkmės istorijomis, tačiau pasižymi patikima gynyba – ji jau 444 minutes nėra praleidusi įvarčio. FIFA reitinge Danijos rinktinė –12 ir tik laipteliu nusileidžia savo varžovei Peru rinktinei (11)

Danijos rinktinę treniruoja norvegas Age`as Hareide`as, o svarbiausia  figūra komandoje – Christianias Eriksenas. Jis debiutavo pasaulio čempionate 2010 metais, būdamas vos 18 metų.

Tai jau antrosios C grupės rungtynės šeštadienį. Pirmosios rungtynės baigėsi Prancūzijos pergale rezultatu 2:1 prieš Australijos rinktinę.

Susitikimą rinktinės pradės tokiomis sudėtimis:

Peru rinktinės startinėje sudėtyje nebuvo rinktinės kapitono ir žvaigždės P. Guerrero.

Teisėjas iš Gambijos Bakary`is Gassama paskelbė runtynių pradžią. Peru rinktinė stengėsi perimti rungtynių valdymą nuo pat pirmųjų minučių. Peru rinktinės žaidėjai atakavo Danijos vartininką Kasperą Schmeichelį, tačiau jis susitvarkė su savo užduotimi. Į vartus smūgiavo Edisonas Floresas, Pedro Gallese`as, Andre Carrillo.

Per pirmąsias 15 žaidimo minučių Danija daugiau dirba gynyboje ir, perėmę kamuolį iš Peru futbolininkų, mažino žaidimo tempą.

Danijos rinktinė bandė smūgiuoti į vartus iš tolimesnės distancijos. Bandymą atliko Thomas Delaney, tačiau jo spirtas kamuolys skriejo virš vartų ir atsimušė į televizijos kamerą.

Per pirmąsias 30 minučių Danijos rinktinė sugebėjo persverti kamuolio valdymo statistiką. Danija kamuolį valdė 60 proc. laiko. Po kelių minučių Danijos rinktinė buvo priversta atlikti keitimą, nes Williamas Kvistas patyrė traumą. Jį pakeitė Lasse`as Schone`as.

38 minutę Peru rinktinės žaidėjas Renato Tapia gavo geltoną kortelę. Baudos smūgį atlikęs Christianas Eriksenas pataikė į gyvatvorę, o atšokusį kamuolį kitas Danijos rinktinės žaidėjas nukreipė į vartus, tačiau šį smūgį sugavo vartininkas Pedro Gallese`as.

11 metrų baudinys skiriamas į Danijos vartus. Danijos rinktinės žaidėjas Yussufas Polsenas prasižengė prieš Christianą Cuevą. Teisėjasį sprendimą skirti 11 metrų baudinį priėmė pasitelkęs vaizdo peržiūros sistemą (VAR). C. Cuevos smūgis skriejo virš vartų.

Teisėjas nusprendė pridėti 2 minutes prie pirmojo kėlinio laiko. Besibaigiant pridėtam laikui, prie Peru vartų buvo keliamas kampinis, po kurio Y. Poulsenas atliko pavojingą smūgį vartų link.  Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių – 0:0.

Pirmajame kėlinyje 58 proc. laiko kamuolį valdė Danijos rinktinė, o perdavimų tikslumas abejose komandose buvo beveik identiškas.

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviai. Abi komandos bandė priartėti prie vartų ir sukurti pavojingas situacijas.56 minutę prie Danijos rinktinės vartų Peru futbolininkai surengė vieną iš pavojingiausių atakų, tačiau buvo užfiksuota nuošalė.

Nieko nelaukę trys Danijos futbolininkai pasileido į greitą ataką ir ją įvarčiu užbaigė Y. Poulsenas, jam perdavimą atliko C. Eriksenas.

Iš karto po šio epizodo Peru surengė greitą ataką. Smūgį į vartus paleido Edisonas Floresas, tačiau jo smūgį atrėmė Kasperas Schmeichelis.

Pirmasis keitimas Peru rinktinėje, kuriuo siekama sustiprinti puolimą. P. Guerrero įžengė į aikštę vietoje Edisono Floreso. Iš karto po išėjimo į aikštę Peru žvaigždė aktyviai įsijungė į puolimą. 67 minutę Danijos rinktinėje taip pat atliktas keitimas Pione Sisto aikštėje keičiamas Maritnu Braithwaite`u.

Peru žaidėjai užgulė Danijos vartus, tačiau kamuolys niekaip nepasiekia tinklo. Peru rinktinėsd sirgalių dainos vis garsiau skamba arenoje.

Luisas Advincula pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą, tačiau Danijos vartininkas neprarado budrumo ir skriejantį į vartus kamuolį sugavo. Įtampa rungtynėse auga ir daugėja fizinių kontaktų.

P. Guerrero toliau atakuoja Danijos vartus. Pasinaudojęs sumaištimi prie vartų švelniai spyrė kamuolį atbulas, budrumą praradęs vartininkas nespėjo sureaguotį į šį judesį, tačiau kamuolys nuriedėjo šalia virpsto.

Danijos rinktinė 81 minutę atlieka paskutinį keitimą. Andreas Christensenas keičiamas Mathiasu Jorgensenu.

Danijos vartininkas K. Schmeichelis jau ne pirmą kartą antrame kėlinyje gelbsti Danijos rinktinės vartus nuo įvarčių.  Peru rinktinė nenuleidžia rankų ir stengiasi šią gynybą pralaužti. Peru rinktinė 85 minutę atliko keitimą Jeffersonas Farfanas keičiamas Raulu Ruidiazu.

86 minutę danas Thomas Delaney gavo geltoną kortelę. beveik iš karto Peru rinktinės strategas atliko paskutinį savo keitimą Renato Tapia pakeičiamas Pedro Aquino. Danijos vartų apgultis tęsėsi.

Prie antrojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti 5 minutes.

Jau per pridėtą laiką vienintelio šių rungtynių įvarčio autorius gavo geltoną kortelę. Paskutinėmis minutėmis Peru bandė išsigelbėti, tačiau Danijos vartai išliko sausi.

Peru rinktinė šiose rungtynėse atliko net 17 smūgių vartų link, tačiau nė vienas iš jų nepasiekė tikslo. Pirmajame kėlinyje Danijos rinktinė daugiau laiko praleido su kamuoliu, tačiau Peru šį statistikos rodiklį sugebėjo išlyginti (52 proc – Peru, o Danija – 48 proc.).

Geriausiu susitikimo žaidėju paskelbtas vienintelis įvartį įmušęs Y. Poulsenas.

Peru – Danija 0:1

59` [0:1] Y. Poulsenas