Sportas

2018.04.27 23:43

Dopingo platinimu įtariamas B. Vyšniauskas kaltina žurnalistus: su manimi nori susidoroti

15min.lt2018.04.27 23:43

Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos (LSAF) prezidentas ir kelių garsių mūsų šalies atletų treneris Bronislavas Vyšniauskas buvo sulaikytas policijos ir kurį laiką turėjo praleisti areštinėje. Klaipėdietis kaltinamas dopingo medžiagų platinimu ir tikėtina, jog turės rimtų nemalonumų su teisėsauga. Visą penktadienio vakarą į 15min skambučius B. Vyšniauskas neatsakinėjo, bet vakare LSAF išplatino pranešimą, kuriame treneris neigia savo kaltę.

„Su manimi nori susidoroti. Kito paaiškinimo neturiu. Niekam jokio dopingo niekada nedaviau ir neplatinau, net atvirkščiai – visada savo auklėtiniams kartojau, kad nieko neleistino negalima vartoti“, – savo laiške teigia B. Vyšniauskas.

Penktadienį per Lietuvą nuvilnijo žinia, jog B. Vyšniauskas yra įtariamas dopingo platinimu ir esą ankstų ketvirtadienio rytą Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai surengė operaciją bei atliko kratas B .Vyšniausko ir jo sūnaus Ramūno Vyšniausko namuose bei Klaipėdos Sportininkų gatvėje esančiame sunkiosios atletikos sporto centre.

Žiniasklaidoje skelbiama, kad esą B. Vyšniauskas dviem paroms uždarytas į policijos areštinę. Išsiaiškinta dėl ko buvo atliktos kratos ir atliekamas ikiteisminis tyrimas B. Vyšniausko atžvilgiu.

Rašte rašoma, kad prokuroro prašymas yra tenkintinas, kadangi 2017 metų birželio 10 dieną Lietuvos antidopingo agentūra, atlikusi marijampliečio Domanto Kmieliausko mėginio tyrimą, nustatė, kad asmens organizme aptikta medžiaga, kuri įtraukta į draudžiamų medžiagų sąrašą. Teigiama, kad neva dėl to yra pagrindo atlikti kratas B. Vyšniausko namuose ir sporto salėje.

B. Vyšniauskas patvirtino, kad pareigūnai atliko kratas ir jį apklausė policijos nuovadoje. Naktį jis praleido policijos areštinėje, o penktadienį jau buvo sunkumų kilnojimo salėje, kur vyko jaunių apskrities žaidynės.

„Niekas manęs dviejų parų nelaikė. Esu jau namuose. Manau, kad visas tas spektaklis yra užsakytas konkurentų. Visas puolimas prasidėjo nuo tada, kai 2017 metų vasarą neleistinų sporte medžiagų buvo aptikta marijampoliečio Domanto Kmieliausko organizme. Lietuvos sunkiosios atletikos federacija visais įmanomais būdais bandė išsiaiškinti, kaip jo organizme galėjo atsirasti dopingui priskiriamų medžiagų. Jis pats prisipažino, kad internete susirado dopingo platintojus, slapčia nusipirko draudžiamų preparatų ir juos slapčia vartojo. Negi aš galiu sukontroliuoti kiekvieną sportininką, negi su kiekvienu turiu eiti į tualetą ir žiūrėti, ką jis daro po treniruotės? Tai tiesiog neįmanoma... Tai taip išeina, kai mokykloje moksleivis yra pagaunamas vartojęs narkotikus, reikia kaltinti mokytoją? Kažkoks absurdas. Juk visų nesužiūrėsi ir neperprasi. Po to įvykio žurnalistai ėmė kaltinti mane, neva aš galėjau Domantui duoti dopingo. Visada savo auklėtiniams kartojau ir kartoju, kad rezultatų galima pasiekti ir be dopingo, tiesiog reikia kantriai dirbti ir visko pasieksite“, – pabrėžė B. Vyšniauskas.

Ne pirmą kartą reikalų su dopingu turintis specialistas paleido kritikos strėlių ir žiniasklaidai, nors visą penktadienį buvo pats atsitvėręs tylos siena.

„Man labai keista, kai kai kurie žurnalistai po dešimt kartų deda tas pačias nuotraukas ir straipsnius apie dopingą. Visur deda mano veidą. Negi redaktoriai nemato, kad specialiai tokiu būdu yra daromas puolimas ir spaudimas bei norima su manimi susidoroti?

Ir dar tie žurnalistai, kurie nuolat puola, manęs klausinėja: „Ar nesiruošiate atsistatydinti?“. Aš jiems atsakau: „Nei jūs mane rinkote, nei jūs ir mane atstatinėkite“. Yra Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos nariai ir, jei bus reikalas, jie spręs šį klausimą. Nors pagal tuos žurnalistus, kurie nuolat apie mane stengiasi rašyti tik neigiamai, akivaizdžiai jaučiasi, kad jie trokšta mano kraujo.

Aš visiškai nesijaučiu kaltas. Tačiau tie žurnalistai, kažkieno užsakymu, net įtariu kieno, nuolat mane kaltina ir taip bando žmonėms sudaryti neigiamą apie mane nuomonę. Laikas viską parodys... Visi treneriai ir sportininkai supranta, kokį aš atlieku darbą ir kiek atiduodu sunkiajai atletikai“, – pridūrė B. Vyšniauskas.

Jis pabrėžė, kad jei reikės, bylinėsis ir teismuose bei bandys įrodyti savo tiesą.