2018.03.11 22:19

„Raptors“ su J. Valančiūnu priešakyje pratęsė pergalių seriją

basketnews.lt2018.03.11 22:19

Dar pirmajame kėlinyje 10 taškų surinkęs Jonas Valančiūnas buvo rezultatyviausias Toronto „Raptors“ (49-17) krepšininkas, o jo vedama Kanados ekipa pratęsė dominavimą Nacionalinėje krepšinio asociacijoje.

Dwane'o Casey vadovaujami auklėtiniai sekmadienį svečiuose 132:106 (32:27, 33:30, 37:29, 30:20) nepaliko jokių vilčių Niujorko „Knicks“ (24-43) atstovams, laimėjo aštuntą kartą paeiliui bei penkioliktąjį per paskutiniąsias šešiolika rungtynių.

Mačą starto penkete pradėjęs Lietuvos rinktinės narys per 22 minutes iš viso surinko 17 taškų (4/6 dvitaškiai, 9/10 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus prasižengė ir surinko 22 naudingumo balus.

Trečiajame ketvirtyje „Raptors“ jungus aukštesnę pavarą, Valančiūnas triuškinamu dėjimu pasiuntė varžovą į neviltį – įkirtęs į baudos aikštę uteniškis dviem rankomis įkalė kamuolį iš viršaus per aštuntąjį praėjusių metų šaukimą Franką Ntilikiną ir sukėlė emocijų bangą „Madison Square Garden“ arenoje.

Tame kėlinyje likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes, JV pelnė paskutiniuosius savo taškus ir suteikė „Raptors“ 14 taškų pranašumą – 89:75. Po akimirkos jį pakeitė C.J. Milesas ir centras daugiau aikštėje nebepasirodė – per likusį ketvirtį nuo suolo stebėjo, kaip smaginosi Kanados klubo antrojo penketo žaidėjai.

„Raptors“ gretose dviženklę pelnytų taškų ribą pasiekė septyni krepšininkai, iš kurių keturi pakilę nuo suolo. Austrui Jakobui Poeltlui iki dvigubo dublio pritrūko dviejų atkovotų kamuolių – jo sąskaitoje 10 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai.

„Knicks“: Timas Hardaway 25, Luke'as Kornetas 18, Emmanuelis Mudiay 13, Frankas Ntilikina 11, Michaelas Beasley (11 atk. kam.) ir Trey Burke'as – po 10.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 17 (9 atk. kam.), Kyle'as Lowry 16, Serge'as Ibaka 14, C.J. Milesas 13, Delonas Wrightas 12, Fredas VanVleetas 11, Jakobas Poeltltas 10 (8 atk. kam.).