Sportas

2018.02.27 11:17

Po pergalės D. Adomaitis gyrė E. Bendžių ir užsiminė apie K. Lavrinovičiaus pareigas

LRT.lt2018.02.27 11:17

Po įspūdingos pergalės atrankos į Pasaulio čempionatą rungtynėse su Kosovu rezultatu 106:50 Lietuvos krepšinio rinktinės treneris buvo patenkintas visos komandos, įskaitant ir debiutantus, energija ir parodytu profesionalumu. Rinktinės strategas spaudos konferencijoje taip pat atsakė, ką galvoja apie senbuvio Kšištofo Lavrinovičiaus ateitį rinktinėje.

D. Adomaitis spaudos konferencijoje po rungtynių teigė, kad žiūrovams tikrai turėjo patikti tai, kas vyko aikštėje.

„Padarėme tai, ką privalėjome. Manau, tikrai gražiu stiliumi, gera energija. Turėjo žiūrovams patikti“, – teigė treneris.

Pasak jo, puikiai pataikiusio (6/6 trit., 1/1 dvit. ir 2/2 baud. met.) ir 22 taškus pelniusio Eimanto Bendžiaus pasirodymas šiandien – aukščiausio lygio.

„Bendžiaus pasirodymas – fantastinis. Naglas Eima yra. Visi žinote. Tai fantastinis žaidėjas. Jis turį tą savybę, jei jaučia – tai žudys iki galo. Šiandien tą parodė. Aišku, būtų faina, jei būtų taip žaidęs keturis kėlinius. <...> Jis jaučia pasitikėjimą ir yra geras įvairiose situacijose, tiek gynyboje, tiek puolime, priimdamas sprendimus. Jis yra taktiškai brandus žaidėjas. Klaidų daro labai nedaug“, – sakė treneris.

Anot D. Adomaičio, Marius Grigonis rungtynėse su Kosovu taip pat sėkmingai susitvarkė su savo vaidmeniu: „Puikiai susitvarkė su ta role. Svarbiausia, kad jis nepamiršo, kas yra jo stiprybė – gera gynyba. Su vengrais jis tą rodė ir šiandien taip pat“.

Rinktinės debiutantų Arnoldo Kulbokos ir Lauryno Biručio pasirodymą rinktinės strategas taip pat įvertino labai gerai.

„Man patinka jų energija, noras imti viską, kas yra duodama. Jie tikrai nori išnaudoti savo šansą. Tu privalai duoti šą šansą. Viskas labai gerai. Tik nepamirškite, tai yra Kosovas“, – sakė treneris.

D. Adomaitis pažymėjo, kad, nors atrankoje lietuviai žaidė be pralaimėjimų, šis ciklas nėra lengvas, nes kaskart susirenka vis kita komanda.

„Daug kam atrodo paprasta. <...> Reikia kiekvieną priešininką gerbt, išeit į aikštelę nusiteikus, gerai pasiruošus. Vasarą buvo viena komanda, pirmame lange – antra, dabar – trečia. Skirtumų yra. Tai nėra lengva“, – sakė treneris.

Paklaustas apie galimai karjerą rinktinėje baigiantį Kšištofą Lavrinovičių, D. Adomaitis nepatvirtino, ar komandos senbuvis nebebus kviečiamas į atrankos rungtynes vasarą.

„Visko gali būti. Niekada nesakyk niekada. Kšištofas, manau, visiems yra ne tik krepšininkas. <...> Už aikštelės ribų jis gali motyvuoti jaunus žaidėjus, juos nuraminti. Reikės naują pareigybę įsteigti – psichologo. Tai Kšištofas bus numeris vienas“, – juokavo treneris.

Likusios Lietuvos krepšininkų rungtynės šiame atrankos etape – birželio 28 dieną su Lenkija ir liepos 1 dieną su Vengrija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt