2018.02.23 22:07

Vis naujus ginklus traukęs „Žalgiris“ sumedžiojo solidžią pergalę Stambule

15min.lt 2018.02.23 22:07

Savaitės pertrauka Eurolygoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkų iš vėžių neišmušė. Praėjusį savaitgalį nukovę pirmą sezono laimikį ir iškovoję Karaliaus Mindaugo trofėjų, Šarūno Jasikevičiaus pakilias nuotaikas pratęsė ir šią savaitę - penktadienį Stambule 86:70 (21:23, 24:13, 23:20, 18:14) ant menčių patiestas vietos „Anadolu Efes“.

Kauniečiai gana vangiai pradėjo mačą ir pirmosiomis minutėmis buvo priversti vytis savo varžovus, tačiau antrajame kėlinyje Šarūnas Jasikevičius iš kišenės ištraukė netikėtą kozirį. Aikštėje pasirodęs jaunasis Paulius Valinskas pelnė 7 taškus iš eilės ir žalgiriečiai truktelėjo į priekį.

Nors turkams dar buvo pavykę kiek priartėti, Š.Jasikevičiaus vyrai žvalgytis atgal nenorėjo. Kelis kartus puikiai sužaidę gynyboje, svečiai užbaigė atakas Edgaro Ulanovo ir Axelio Toupane‘o dėjimais ir į drabužinę sugrįžo turėdami 9 taškų persvarą – 45:36.

Įvairiai ir vis naujų ginklų atrasdavusiems kauniečiams po didžiosios pertraukos gana nesunkiai sekėsi apginti įgytą pranašumą ir iš lėto vis didinti persvarą. Ketvirto kėlinio viduryje po Kevino Pangoso tritaškio „Žalgirio“ persvara pasiekė 20 taškų ribą (81:61).

Erginui Atamanui ir jo vyrams beliko tik iškelti baltą vėliavą, o kauniečiai žengė dar vieną žingsnį link stipriausiųjų aštuoneto.

„Anadolu Efes“ – „Žalgiris“ 70:86 (23:21, 13:24, 20:23, 14:18).

„Anadolu Efes“: Errickas McCollumas 14, Toney Douglasas 13, Brockas Motumas 12, Bryantas Dunstonas 11, Vladimiras Štimacas 8.

„Žalgiris“: Aaronas White`as 15, Brandonas Daviesas 12, Artūras Milaknis ir Vasilje Micičius po 11, Kevinas Pangosas 10, Edgaras Ulanovas 8, Paulius Valinskas 7, Axelis Toupane`as ir Antanas Kavaliauskas po 4, Paulius Jankūnas ir Martynas Sajus po 2, Gytis Masiulis taškų nepelnė.