2018.02.23 23:20

Nelengvą vengrų barjerą įveikę Lietuvos krepšininkai iškovojo trečią pergalę

Donatas Rinkevičius, LRT.lt2018.02.23 23:20

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia pasirodymą atrankoje į kitąmet Kinijoje vyksiantį 2019 metų pasaulio čempionatą. Penktadienį C grupės lyderiai lietuviai Klaipėdos „Švyturio“ arenoje tik po nervingos kovos sugebėjo palaužti sėkmingai savo snaiperius išnaudojusią Vengrijos rinktinę rezultatu 80:75 (19:19; 22:18; 16:16; 23:22).

Trečiąją pergalę iš tiek pat galimų atrankoje iškovoję Lietuvos krepšininkai liko C grupės lyderiais ir užsitikrino vietą kitame pasaulio čempionato atrankos etape. Kitas susitikimas lietuvių laukia jau pirmadienį, kai teks antrą kartą susikauti su Kosovo rinktine.

Lietuva: Marius Grigonis 13 (0/1 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 7/8 baudos, 5 atk.k.), Rokas Giedraitis 12, Renaldas Seibutis 11, Eimantas Bendžius 10 (5 atk.k.), Evaldas Kairys 9 (7 atk.k.), Kšištofas Lavrinovičius 7, Mindaugas Girdžiūnas 6, Martynas Echodas ir Žygimantas Janavičius (5 rez.p.) po 5, Adas Juškevičius 2, Edgaras Želionis ir Vaidas Čepukaitis taškų nepelnė.

Vengrija: Rosco Allenas 17 (3/9 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 2/4 baudos), Janos Eilingsfeldas 15, Davidas Vojvoda 12.

Per spaudos konferenciją rinktinės vyr. treneris Dainius Adomaitis pažymėjo, kad Vengrijos komanda yra gerai susižaidusi. Kalbėdamas apie savo auklėtinius, treneris gyrė jų energiją, dalinimąsi kamuoliu (kartais, pasak stratego, jo buvo net per daug), kovą po krepšiu. Tiesa, D. Adomaitis išskyrė, kad gynyboje mūsiškiai darydavo per daug klaidų ir ypač antroje mačo pusėje varžovams suteikdavo per daug galimybių taškus rinkti baudų metimais. Tai, pasak trenerio, išmušė lietuvius iš ritmo.

Spaudos konferencija:

Komandų statistika

(Lietuva – Vengrija)

Dvitaškiai: 13/31 (41,9 proc.) – 13/32 (40,6 proc.)

Tritaškiai: 12/28 (42,8 proc.) – 9/19 (47,3 proc.)

Baudos: 18/26 (69,2 proc.) – 22/28 (78,5 proc.)

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys. Vengrijos krepšininkai rungtynes pradėjo užtikrintai, pataikydami du tritaškius iš eilės, lietuviai startavo šiek tiek nervingai, sužaidus apie dvi minutes rezultatas buvo 2:6. Tačiau likus 6,5 minutės rezultatą pavyko išlyginti, o netrukus Renaldas Sebutis tritaškiu jį persverė 9:6. Įpusėjus kėliniui aikštelėje pasirodė Žygimantas Janavičius, po minutės aktyviai žaidusį R. Seibutį pakeitė Adas Juškevičius. Likus daugiau nei 3,5 minutės po puikaus perdavimo Marius Grigonis papildė savo taškų sąskaitą tritaškiu – 17:13. Netrukus aikštėje pasirodė Rokas Giedraitis, o vengrai pataikė dar vieną tolimą šūvį – 18:15. Per likusį laiką lietuviams nepavyko atitrūkti, o sėkmingai paskutinę ataką užbaigę varžovai išlygino rezultatą – 19:19.

Antras kėlinys. Aikštėje pasirodė Kšištofas Lavrinovičius ir rinktinėje debiutuojantis Martynas Echodas. Ketvirtį tritaškiu pradėjo Ž. Janavičius, netrukus dvitaškį iš po krepšio pridėjo Evaldas Kairys – 24:19. Į tai tolimu metimu atsakė Rosco Allenas 24:22, tačiau lietuviai surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės ir po E. Kairio dėjimo iš viršaus vengrų treneris paprašė pertraukėlės. Likus mažiau nei 6 minutėms komandos apsikeitė tolimais metimais – 31:25. Sužaidus dar pusantros minutės pirmąkart rinktinės gretose pasirodė Edgaras Želionis, tačiau netrukus vengrai pataikė savo šeštąjį tritaškį, mažindami skirtumą ir versdami D. Adomaitį imti pirmą minutės pertraukėlę – 31:29. Po jos situaciją pagerino M. Girdžiūnas, smeigdamas du tritaškius iš eilės. Per likusias dvi minutes Lietuvos krepšininkams rimčiau atitrūkti nepavyko, o po vengrų tritaškio paskutinę sekundę rezultatas tapo 41:37.

Trečias kėlinys. Ketvirtį sėkmingiau pradėjo lietuviai – po E. Kairio ir M. Grigonio taškų rezultatas 46:37. Varžovai mūsiškiams pabėgti neleido ir sužaidus 3,5 minutės komandas skyrė šeši taškai. Likus apie 4 minutes varžovai po tolimo šūvio atotrūkį sumažino iki vieno metimo – 50:47. Stabtelėjęs Lietuvos krepšininkų puolimas ir toliau neleido įgyti apčiuopiamos persvaros, baigiantis trečiam ketvirčiui ji liko tokia pati kaip ir prieš didžiąją pertrauką – 57:53.

Ketvirtas kėlinys. Paskutinį ketvirtį lietuviai pradėjo susikaupę ir susigrąžino didžiausią turėtą persvarą – 64:55. Po minutės pertraukėlęs susiėmę varžovai sumažino skirtumą iki penkių taškų – 64:59, o likus žaisti apie 6 minutes skirtumas aptirpo iki trijų taškų. Po kelių atakų S. Bendžiaus tritaškis grąžino 6 taškų persvarą – 69:63. Per likusį laiką Stojano Ivkovičiaus auklėtiniai atkakliai kovojo išlaikydami nežymų 3–5 taškų atsilikimą iki pat rungtynių pabaigos, tačiau sėkmingai žaidusio E. Bendžiaus ir kitų žaidėjų pastangomis Lietuvos rinktinei pavyko laimėti rezultatu 80:75 ir taip iškovoti trečią pergalę atrankoje.

***

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinėje nebuvo ne tik Eurolygos ir NBA žaidėjų, tačiau ir dalies traumą patyrusių žaidėjų – Gedimino Oreliko, Arno Butkevičiaus, Deivido Gailiaus. Tiesa, šis mačas buvo gera proga pasirodyti komandos naujokams – Edgarui Želioniui (Klaipėdos „Neptūnas“) ir Martynui Echodui (Vilniaus „Lietuvos rytas“) bei  po ilgesnės pertraukos rinktinėn pakviestiems Mariui Grigoniui (Berlyno „Alba“) ir Žygimantui Janavičiui (Braunšveigo „Loewen“).

Rungtynėse su Vengrija Lietuvos rinktinės gretose nepasirodė ir stovykloje dalyvavę Arnoldas Kulboka ir Laurynas Birutis. Tiesa, pasak D. Adomaičio, jaunieji talentai galės parodyti savo pajėgumą jau kitose rungtynėse.

Lietuviai, surinkę 8 taškus, o Kosovui pralaimėjus dvejas rungtynes, atsidurtų tarp trijų stipriausių C grupės ekipų kitame etape. Ten, priklausomai nuo užimtos vietos po 6 rungtynių, lietuvių lauks italai, kroatai, Nyderlandų atstovai arba rumunai.

Kito Lietuvos krepšininkų mačo ilgai laukti nereikės – pirmadienį lietuviai antrą kartą priims Kosovo rinktinės iššūkį.

Likusios Lietuvos krepšininkų rungtynės – birželio 28 dieną su Lenkija ir liepos 1 dieną su Vengrija.