2018.02.01 22:29

Emocingame mūšyje Kaune – itin svarbus „Žalgirio“ revanšas prieš „Maccabi“

DELFI.lt2018.02.01 22:29

Kauno „Žalgirio“ (13/8) krepšininkai ketvirtadienio vakarą namuose stojo į itin svarbų Eurolygos 21-ojo turo mūšį su Tel Avivo „Maccabi“ (11/10) klubu ir su atsilygino varžovams už nesėkmę pirmame rate – pergalė 99:84 (26:20, 27:26, 23:16, 23:22).

Antro kėlinio viduryje po trijų iš eilės Artūro Milaknio tritaškių žalgiriečiai suorganizavo pabėgimą nuo varžovų (37:23), tačiau tuomet įsismarkavo ir teisėjai: iš pradžių jie techninę pražangą skyrė jų sprendimo motyvų pasiteiravusiam Šarūnui Jasikevičiui, o tada lygioje vietoje nesportine apdovanojo Axelį Toupane`ą.

Visa tai leido svečiams iš Izraelio grįžti į kovą: jie priartėjo iki 51:46, o trečiame kėlinyje atsiliko jau tik minimaliai – 55:54. Tiesa, tada tritaškiais pratrūkęs „Žalgiris“ surengė spurtą 21:6 ir susikrovė rekordinę persvarą – 76:60.

Antrą kartą tokio solidaus pranašumo kauniečiai nebeišdalino ir pasiekė itin svarbią pergalę kovoje dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas – 99:84. Primename, kad pirmame rate buvo pralaimėta 74:81.

„Žalgirio“ vyrai ketvirtadienį fantastiškai atakavo iš toli: jie pataikė net 14 tritaškių iš 23-ių (60 proc.), kai jų oponentai tik 5 iš 20 bandymų (25 proc.).

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai demonstruoja tiesiog įspūdingą formą namuose: čia jie neklumpa ilgiau nei du su puse mėnesio ir laimėjo jau septintą mačą iš eilės.

Turnyro lentelėje „Žalgiris“ tarp 16-os komandų yra šeštas, o Tel Avivo komanda – aštunta. Eurolygoje „Žalgiris“ su „Maccabi“ kovėsi jau 22-ą kartą. Šiuo metu 16:6 pirmauja Izraelio komanda.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17, Kevinas Pangosas 16 (11 rez. perd.), Axelis Toupane`as 15, Artūras Milaknis ir Vasilije Micičius po 12.

„Maccabi“: Michaelas Rollas 17, Artiomas Parachovskis 14, DeShaunas Thomas, Pierre`as Jacksonas ir Jonah Boldenas (9 atk. kam.) po 12, Norrisas Cole`as 9.