Sportas

2018.02.01 13:02

Sporto arbitražo teismas panaikino 28 Rusijos sportininkų diskvalifikaciją iki gyvos galvos

BNS 2018.02.01 13:02

Sporto arbitražo teismas ketvirtadienį paskelbė, kad naikina diskvalifikaciją iki gyvos galvos 28 iš 43 rusų sportininkų, apkaltintiems vartojus dopingą per 2014-ųjų Sočio žiemos olimpines žaidynes.

Šis sprendimas gali suteikti kai kuriems atletams galimybę varžytis vėliau šį mėnesį prasidedančioje Pjongčango žiemos olimpiadoje. Sporto arbitražo teismas paskelbė, jog „nepakanka“ įrodymų, kad šie sportininkai gavo naudos iš Rusijoje valstybės lygiu vykdytos dopingo schemos per praėjusias olimpines žaidynes.

CAS paskelbė, jog „nepakanka“ įrodymų, kad šie sportininkai gavo naudos iš Rusijoje valstybės lygiu vykdytos dopingo schemos per praėjusias olimpines žaidynes.

„28 atvejais surinktų įrodymų nepakanka nustatyti, kad tie atletai įvykdė antidopingo taisyklės pažeidimų“, – sakoma CAS nutartyje.

„TOK pateikti įrodymai šiuo klausimu nebuvo tokie pat svarūs kiekvienu atskiru atveju“, – priduriama joje.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas pareiškė, kad jis yra „labai patenkintas“ teismo sprendimu.

Už sporto sritį atsakingas Rusijos premjero pavaduotojas Vitalijus Mutko pareiškė, kad šis CAS sprendimas įrodo, jog jokių „sisteminių“ pažeidimų Sočio olimpiadoje nebuvo.

„Jokios sistemos, kažkokių manipuliacijų per Sočio olimpines žaidynes nebuvo. Mes tai kalbėjome visą laiką, bet šiandien aukštasis arbitražo teismas priėmė tokį sprendimą“, – sakė jis.

V. Mutko pridūrė, kad CAS tyrimas parodė, jog kaltinimai rusų sportininkams buvo „paviršutiniški, be įrodymų ir nepagrįsti realiais faktais“.

„Toliau dirbsime, esame atviri bendradarbiavimui su visomis tarptautinėmis sporto organizacijomis... Norėtume, kad tai būtų abipusis (procesas) geranorišku pagrindu“, – pabrėžė jis.

TOK uždraudė Rusijos sportininkams dalyvauti 2018-ųjų žiemos olimpinėse žaidynėse su šalies vėliava dėl dopingo vartojimo plačiu mastu per Sočio olimpiadą.

Tik 169 rusų sportininkams leista dalyvauti su neutralia „Olimpinio sportininko iš Rusijos“ vėliava.

Skundus CAS pateikė 42 rusų sportininkai – bobslėjininkai, skeletonininkai, ledo ritulininkai ir slidinėjimo kroso profesionalai.

Sporto arbitražo teismas taip pat panaikino diskvalifikaciją iki gyvos galvos dar 11 rusų sportininkų, tačiau uždraudė jiems dalyvauti vasario 9-ąją prasidėsiančioje Pjongčango olimpiadoje.

CAS patenkino ir 34 metų slidininko Aleksandro Legkovo apeliaciją. Sočyje 50 km distancijoje jis iškovojo auksą, o 4x10 km estafetėje – sidabrą, tačiau dėl kaltinimų vartojus dopingą jo rezultatai buvo anuliuoti.

V. Mutko sakė, kad visiems 28 CAS sprendimu reabilituotiems sportininkams bus grąžinti iškovoti titulai ir medaliai.

„Šiandien visi sprendimai priimti, visi medaliai grąžinti. Aišku, tai iškart paveikė Rusijos medalių įskaitą. Rusija vėl grįžo į pirmąją vietą pagal Sočio olimpiadoje“ iškovotų medalių skaičių, – nurodė jis.