Sportas

2017.11.21 17:34

Lietuvos krepšinio organizacijos stoja į kovą su agentais

LRT.lt2017.11.21 17:34

Lietuvos krepšinio lyga kartu su Lietuvos krepšinio federacija užsimojo pažaboti neleistinus, o kartais ir nelegalius kai kurių krepšinio agentų veiksmus, skelbiam LKL pranešime spaudai.

LKF meistriškumo komisijos pirmininko Šarūno Sakalausko teigimu, federacijos ir LKL atstovų susitikime priimti svarbūs nutarimai dėl agentų veiklos skaidrumo.

Didžiausia problema – agentų dėmesys labai jauniems žaidėjams.

„Agentai konkuruoja vienas su kitu, kuris kuo greičiau prišnekins vaiką, ir tai nėra kalba, kad jie šnekintų 19-mečius, jie šnekina 13-os, 14-os metų vaikus, teigdami netgi nebūtus dalykus: kad padės patekti į rinktinę, padės geresnes sąlygas gauti iš Krepšinio federacijos, kas yra visiška nesąmonė“, – teigė Š. Sakalauskas.

Robertas Javtokas baigęs krepšininko karjerą pradėjo dirbti su Kauno „Žalgirio“ jaunimu ir dabar susiduria su agentais.

„Blogi agentai tie, kurie daug prižada, kad tik pasiimtų žaidėją, – teigė R. Javtokas. – Dėl to žaidėjas nustoja tobulėti, nes tiki, kad pasiekęs aukštą lygį ir gal tas blaškymasis, nesusikaupimas į sportą, o galvojimas, kur žais ir kiek uždirbs, duoda neigiamą įtaką.“

Agentai neturi teisės kontaktuoti su žaidėjais iki 18-os metų, bet Lietuvoje dalis agentų į tai nekreipia dėmesio ir išveža jaunuolius į užsienį.

„Tą, ką turi „Žalgiris“, ką kuria „Lietuvos rytas“ ir ką dabar turi Klaipėdos mokykla su „Neptūnu“ – nėra tokių sąlygų net užsienyje, – įsitikinęs LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas. – Nekalbu apie pinigus, kalbu apie sąlygas treniruotėms: treneriai ir jaunųjų talentų programos. Ir tik tada tas kelias eina į viršų.“

Plačiau apie krepšinio visuomenės išsakytą Lietuvos krepšinio agentų problematiką – „Iš arti“ rubrikos reportaže:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt