Sportas

2021.10.21 15:07

Naują gyvenimo lapą verčiantis Kinderis: reikia išsimiegoti ir priimti sprendimą dėl karjeros pabaigos

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.10.21 15:07

„Manęs laukia didelis iššūkis“, – apie naują savo gyvenimo etapą prabilo trejų olimpinių žaidynių dalyvis Justinas Kinderis.

34-erių pasaulio čempionas ketvirtadienį tapo šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) generaliniu sekretoriu ir artimiausiu metu persvarstys dėl savo sportinės karjeros pabaigos.

„Teks rimtai susimąstyti. Tai nėra oficialus pasisakymas, kad traukiuosi, tačiau reikės pagalvoti apie tai. Manęs visi klausdavo per olimpines žaidynes apie karjeros pabaigą. Atvirai, tai sau tuo metu neturėjau atsakymo. Reikia išsimiegoti, sulaukti savaitgalio ir priimti neskubotą sprendimą. Kol kas atsakyti dar negaliu, reikia su visais žmonėmis kalbėtis. Jei atvirai, tai nežinojau, kaip šie federacijos rinkimai pasibaigs“, – sakė J. Kinderis.

Paklaustas, ar įmanoma būtų derinti profesionalaus sportininko karjerą ir darbą federacijoje, J. Kinderis sakė, kad sunkiai įsivaizduoja.

„Ar įmanoma derinti? Manau, kad tai būtų didelis iššūkis. Sakyčiau, kad nelabai įmanoma. Yra dvi pusės. Prieš žaidynes linkėjau baigti karjerą ir kažką veikti sporte, nes gali kilti visokių iššūkių dėl motyvacijos. Tačiau Tokijo žaidynės nebuvo lengvos, liko sportinis pyktis, ne viskas gavosi, ką norėjosi nuveikti. Dalelė to pykčio dar yra ir gali būti, kad tą dalelę dar realizuosiu sporte“, – atskleidė J. Kinderis.

Apžvelgdamas beveik 20 metų trukusią savo sportinę karjerą J. Kinderis daugiausiai apmaudo liejo dėl rezultatų olimpinėse žaidynėse. 2012 metais Londone J. Kinderis pasiekė savo geriausią rezultatą – užėmė 8-ąją vietą. 2016 metais Brazilijoje startas jam nebuvo toks sėkmingas, kur teko tenkintis 34-ąja vieta. Tokijuje J. Kinderis liko 18-as.

“ Karjera buvo labai banguota, nuo baigimo iki pasaulio čempiono titulo. Trejos olimpinės žaidynės, kuriose ne viską pavyko pasiekti, dėl to yra išlikęs sportinis pyktis. Tačiau važiuoti ir būti tik dalyviu ar statistu Paryžiuje, tai reikia smarkiai pasverti ir nuspręsti, ar man to reikia“, – kalbėjo J. Kinderis.

Į šiuolaikinės penkiakovės prezidento pareigas buvo iškelti du kandidatai – G. Makuševas ir Aistis Baronas.

Prezidentu 2021-2025 m. kadencijai buvo išrinktas A. Baronas, surinkęs 6 iš 10 balsų.

„Su penkiakove nesu per daug susijęs, bet žinau Kauno sportininkus, pats esu dviračių sporto atstovas. Baigęs savo karjerą dirbau savo dviračių sporto klube, toliau bendradarbiauju su treneriais, ieškodavau rėmėjų. Gavau pasiūlymą ateiti dirbti į šią federaciją iš keleto klubų. Įsigilinome į esančias bėdas, nes Kauno ir Vilniaus reikalai pakankamai aiškūs, o regionai būna numetami į kampą. Norimi padėti regionams, treneriams, sportininkams.

Dirbsime su savivaldybėmis. Šiuo metu ateiti dirbti į federaciją yra iššūkis, nes šiuo metu su sportininkų kaita yra daug bėdų, tačiau ir visame sporte jų yra apstu. Norime atnešti naujos jėgos ir paprasčiausiai norime dirbti jaunimo, vaikų klausimais. Sporto šakos populiarinimo klausimais. Su Justinu susidirbsime, turime bendrą viziją“, – kalbėjo naujai išrinktas penkiakovės federacijos prezidentas.

Naujasis LŠPF prezidentas pateikė Andrejaus Zadneprovskio ir Lietuvos sporto universiteto rektorės Dianos Rėklaitienės kandidatūras į LŠPF viceprezidentų pareigas, o Justino Kinderio – į LŠPF generalinio sekretoriaus poziciją.

A. Zadneprovskis viceprezidentu išrinktas vienbalsiai, o už J. Kinderį balsavo 9 nariai. Už D. Rėklaitienę balsavo 4 iš 10 LŠPF narių, 1 – prieš, tačiau net 5 susilaikė, todėl kandidatė buvo išrinkta viceprezidente.

Į Trenerių tarybos pirmininkus buvo pasiūlytos Artūro Kalinino, Tomo Makarovo ir Pauliaus Aleksandravičiaus kandidatūros. Trenerių tarybos pirmininku išrinktas 4 balsus surinkęs P. Aleksandravičius.

Visi aukščiau išvardinti asmenys automatiškai tapo LŠPF vykdomojo komiteto nariais. Dar du vykdomojo komiteto nariai buvo išrinkti atskiru balsavimu. Į šias pozicijas buvo pasiūlyti Edvinas Krungolcas, Artūras Kalininas, Tomas Makarovas ir Vilius Aleliūnas, o po balsavimo į vykdomąjį komitetą buvo išrinkti A. Kalininas (6 balsai) ir T. Makarovas (4).

Taip pat buvo konferencijos metu LŠPF garbės nariais buvo paskirti Jurijus Moskvičiovas, Viačeslavas Kalininas, Vytautas Polujanskas ir Valentinas Mizgaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt