Sportas

2021.08.01 14:33

Skandalas Japonijoje – pranešta apie bandymą į Minską priverstinai išsiųsti Baltarusijos olimpietę

atnaujinta 16.29
LRT.lt2021.08.01 14:33

Socialiniuose tinkluose pasklido pagalbos šauksmas dėl galimai į nemalonią padėtį pakliuvusios Baltarusijos sportininkės Kriscinos Cimanouskajos.

Pranešama, kad 24-erių lengvaatletė yra gabenama į oro uostą ir jos laukia priverstinė kelionė į Baltarusiją.

Pagalbos šauksmu socialiniame tinkle „Faceebok“ pasidalino Lietuvoje viešėjusios plaukikės Aliaksandros Gerasimenijos įkurtas fondas.

„Baltarusijos sportininkė K. Cimanouskaja yra jėga gabenama iš Tokijo olimpinių žaidynių.

Šalies nacionalinės rinktinės atstovai siunčia sportininkę namo, buvo skubiai nupirkti lėktuvo bilietai jai ir šiuo metu jos daiktai vežami į oro uostą.

Pirmadienį ji turėjo varžytis 200 metrų bėgimo rungtyje, tačiau komandos atstovai neleido jai startuoti ir siunčia į Minską.

Prašome visos žiniasklaidos dėmesio Japonijoje, padėkite Kristinai arba skambinkite policijai“, – rašoma pranešime.

Skelbiama, kad ir sportininkė pati bando susisiekti su policijos pareigūnais.

Kiek vėliau buvo patalpintas dar vienas įrašas, kuriame matomi žaidynių savanoriai ir policijos pareigūnai, esantys su sportininke oro uoste.

Netrukus į įvykius sureagavo Baltarusijos olimpinis komitetas, kuris išplatino oficialų pranešimą.

„Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas dėl sportininkės emocinės ir psichologinės būklės buvo nuspręsta nutraukti jos dalyvavimą Tokijo olimpinėse žaidynėse“, – tribuna.by tinklapyje cituojamas oficialus pranešimas.

Skelbiama, kad sprendimą išgabenti bėgikę iš vasaros olimpinių žaidynių palaimino ir neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

Pati sportininkė Baltarusijos žiniasklaidai prasitarė, kad bijo skristi atgal į savo šalį ir nerimauja dėl savo saugumo. Neatmetama galimybė, kad bėgikė gali prašyti politinio prieglobsčio kurioje nors Europos šalyje. Skelbiama, kad K. Timanovskaja ketina pagalbos kreiptis į Austriją.

Po įvykių oro uoste sportininkė išplatino trumpą savo kreipimąsi. Bėgikė prašė, kad jos bandymą jėga išgabenti iš Tokijo padėtų išspręsti Tarptautinis olimpinis komitetas. Baltarusijos žiniasklaida taip pat skelbia, kad atletė šiuo metu yra saugoma Japonijos policijos pareigūnų, o šie sprendžia kur baltarusė nakvos.

K. Cimanouskaja Tokijo olimpinėse žaidynėse jau startavo 100 metrų bėgimo distancijoje, kur galutinėje įskaitoje užėmė 37-tą vietą.

Pirmadienį ji yra įtraukta ir į 200 metrų bėgimo starto protokolus. Kol kas nėra pranešama dėl kokių priežasčių nuspręsta išsiųsti sportininkę namo.

Viena iš keliamų versijų yra ta, kad Baltarusijos sporto funkcionierius galėjo supykdyti sportininkės įrašas socialiniame tinkle, kuriame bėgikė pažeria kaltinimų dėl 4 po 400 m estafetės formavimo ir jos įtraukimo į sudėtį neatsiklausiant.

Pasak sportininkės, Baltarusija į pirminę paraišką buvo įtraukusi dvi bėgikes, kurios dėl neatliktų testų negavo leidimo startuoti olimpinėse žaidynėse. Apie tai plačiau LRT.lt rašė šioje publikacijoje.

K. Cimanouskaja sukritikavo tokį funkcionierių sprendimą ir klausė, kodėl dabar kiti turi atsakyti už jų padarytas klaidas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.