Sportas

2021.07.25 07:10

Dėl antro medalio kovosianti Karalienė: startas buvo sėkmingesnis, suradome savo irklavimą

Paulius Cubera, LRT.lt iš Tokijo2021.07.25 07:10

Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuva turi pirmas sportininkes, kurių medalių viltys sekmadienį tapo kur kas realesnės. Rio olimpinėse prizininkės Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė pasiekė moterų dviviečių valčių klasės finalą, kuriame kovos dėl apdovanojimų.

Sekmadienį pusfinalyje lietuvės startavo užtikrintai, greitai išsiveržė tarp trijų plaukimo lyderių ir finišo liniją kirto trečios, turėdamos solidžią atsargą nuo artimiausių varžovių.

„Šiandien buvo kitokios oro sąlygos, pūtė priešinis vėjas, kiek kitaip ir valtys išsidėstė, todėl ir didesni atsilikimai. Gal įtampa buvo didesnė, nes čia pusfinalis. Prieš tai buvo atranka, dar gali pasitaisyti, o dabar – arba, arba“, – po finišo teigė M. Valčiukaitė.

Jos porininkė D. Karalienė teigė, kad šis startas buvo kur kas geresnis nei plaukimas atrankoje: „Manau, kad šitas startas buvo sėkmingesnis visom prasmėm – technikos, išsidėstymo ir rezultato. Pirmasis startas buvo toks šokas organizmui, sakyčiau, kad šiandien suradome savo irklavimą, sugebėjome prairkluoti gana ramiai, stabiliai r tuo pačiu patekti į finalą.“

Jau įpusėjus distanciją lietuvės turėjo pusantros sekundės pranašumą prieš artimiausias varžoves, tačiau teigė, kad toks skirtumas tikrai negarantuoja ramybės.

„Be abejo, kai tam tikra prasme esi gana užtikrintas, svarbu ir nepridaryti klaidų, nepersikarščiuoti, nes vis dėlto liko dar pusė distancijos ir įvykti gali daug“, – sakė D. Karalienė.

„Jums iš šono pusantros sekundės atrodo daug, mums atrodo, kad lygiai einame. Nėra minčių (apie atsipalaidavimą – LRT), nes suspurtuoti tikrai gali bet kas“, – pridėjo M. Valčiukaitė.

Šiame pusfinalyje gerokai į priekį išsiveržė Rumunijos įgula – Ancuta Bodnar ir Simona Radis – kurias Donata įvardijo kaip akivaizdžias šios rungties favorites.

„Manau, kad jos yra ryškios favoritės šioje valčių klasėje, niekas nenuginčys, jos berods antrą sezoną startuoja be pralaimėjimų“, – teigė D. Karalienė.

Dviviečių moterų valčių klasės finalas vyks liepos 28 dieną 3:18 val. Lietuvos laiku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.