Naujienų srautas

Nuomonės2026.04.17 18:29

Ramunė Sotvarė-Šemetienė. Keičiasi mūšio dėl LRT žanras

00:00
|
00:00
00:00

Mūšis dėl nacionalinio transliuotojo jau turi pastebimos įtakos kovotojų būsenai. Kai kam nebelaiko nervai, rodosi šmėklos. Kai kas sako – gal jau gana. Ir išeina.


00:00
|
00:00
00:00

Prieš keletą dienų atsistatydinti nusprendė prezidento Gitano Nausėdos paskirtas LRT tarybos narys Giedrius Jucevičius.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius, kuruojantis ne vieną mokslo sritį, redaguojantis mokslo žurnalą, nė žodžiu neužsiminė apie politinius karus ar diskomfortą, kurį šioje situacijoje galėtų patirti mokslininko protas.

Sakė nebespėjantis derinti visų pareigų. Kas ten žino. Galbūt. Bet taip jau sutapo, kad atsistatydino iš karto, kai spręsti LRT tarybos ir LRT dirbančių žurnalistų reikalų buvo pakviesta šalies policija.

LRT tarybai ir žurnalistams kalbėtis padedanti policija – tai naujas žingsnis, naujas etapas.

Praėjusį gruodį atrodė, jog suskambo paskutinis skambutis, raginantis atgal pasikviesti atostogų išleistą sveiką protą. Tuomet į Santaros klinikas tiesiai iš darbo vietos buvo išvežtas Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Kęstutis Vilkauskas. Politiko sveikata sušlubavo svarstant LRT įstatymo pataisas, kuriomis siekta atleisti visuomeninio transliuotojo vadovą tada, kai tik bus noro.

Šito ženklo politikai neišgirdo – kibo į transliuotojo reikalą su dar didesne jėga. Suprask, nebijo nei ligoninių, nei mitingų, nei dar ko. Konkrečių pergalių nedaug, bet yra įtraukta policija, kaip svorio teikiantis argumentas.

Sausį Vilniaus apskrities policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. LRT tarybos narys Jonas Staselis buvo pranešęs, kad einant Seimo kryptimi pasitaikė asmuo, kuris konfrontavo žodžiais. Policijai tada nepavyko – toje vietoje nebuvo vaizdo kamerų, todėl bauginančiai su J. Staseliu kalbėjęs asmuo išsisuko.

Gal dėl nuolatinės įtampos, o gal ir dėl kitų priežasčių, LRT suvaldymo reikalo žanras keičiasi. Galima sakyt, kad kuo toliau – tuo kvailiau. Ir kvailių vis daugiau.

Šiuo metu Vilniaus antrajame policijos komisariate ir vėl tikslinamos įvykio, tik jau kito, aplinkybės, renkama medžiaga pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius: „Viešosios tvarkos pažeidimas“ ir „Savavaldžiavimas“.

Kreipėsi LRT tarybos narys J. Staselis. Dėl to, kad tylos pauzes eteryje skelbiantys žurnalistai atėjo į Tarybos posėdį, kur ketinta svarstyti tylos pauzes eteryje.

„Kai tik klausimas buvo pradėtas, įsiveržė minia LRT žurnalistų, gal ir darbuotojų, kurie pasakė: „Mes čia dabar būsime.“ Taip pasakojo Mindaugas Jurkynas, LRT tarybos pirmininkas.

Sunku pasakyti, ar šį kartą pavyks. Ar to pakaks. Ar LRT taryba bus apginta nuo tų, kuriuos pati turėtų ginti. Gal policija galėtų ką nors nubausti bent už tai, kad nebuvo įvykdytas J. Staselio raginimas Tarybos pirmininką gerbt. Bet ir vėl – kaip įrodysi, kad buvo negerbimo faktas.

Gal dėl nuolatinės įtampos, o gal ir dėl kitų priežasčių, LRT suvaldymo reikalo žanras keičiasi. Galima sakyt, kad kuo toliau – tuo kvailiau. Ir kvailių vis daugiau.

O galiausiai tokia gali likti visa valdančioji dauguma. Nes, kaip pastebėjo VDU Filosofijos katedros profesorius Gintautas Mažeikis, nesvarbu, kaip baigsis Seimo svarstymai, jų darbas yra į šiukšlių dėžę, nes vis tiek viskas bus pakeista ateityje, nebent koks nors siaubas mus ištiktų.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ


00:00
|
00:00
00:00
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą