Naujienų srautas

Sportas2020.05.23 21:33

Pasirengimą naujam sezonui pradėjęs Kaukėnas: apie pakeistą trenerį ir Lietuvos biatlono tobulėjimą

Vienas labiausiai patyrusių šalies biatlonininkų Tomas Kaukėnas grįžo iš pirmosios Lietuvos rinktinės stovyklos Ignalinoje. Treniruotėse sportininkas sako besijaučiantis lyg geriausiais karjeros laikais, tačiau dėl viso pikto jis atlieka specialius tyrimus laboratorijoje.

2018-ųjų Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse į istorines aukštumas Lietuvos biatloną iškėlęs Tomas Kaukėnas pastaruosius du sezonus varžybose neblizgėjo ir tą pripažįsta pats.

„Taip, sezonai nebuvo patys geriausi – buvo daug iššūkių ir ligų, kurios kišo koją. Be to, neturime sportininkų, kurie galėtų pakeisti pagrindinės rinktinės narius, todėl varžybose tekdavo dalyvauti ir ne pačios geriausios sportinės formos. Tai paliko įspaudus ir atsiliepė rezultatams“, – atviravo sportininkas.

Tomas Kaukėnas ryžosi ir dar didesniems pokyčiams – nuo šiol jį vėl treniruos buvęs Lietuvos moterų biatlono rinktinės treneris, vienas geriausių Latvijos biatlonininkų, net šešerių olimpinių žaidynių dalyvis Ilmars Bricis.

Pasirengimą naujam sezonui pradėjęs Kaukėnas: apie pakeistą trenerį ir Lietuvos biatlono ėjimą pirmyn

„Su šiuo treneriu esu dirbęs, jis mane pažįsta ir anksčiau bendraudavome. I. Bricis buvo ir Dianos Rasimovičiūtės treneris, vykdavome į bendras stovyklas. Jam puikiai pavyko parengti mane Sočio olimpinėms žaidynėms, todėl tikiuosi, kad per šiuos dvejus metus vėl sugebėsime kartu padaryti kažką įspūdingo“, – pasakojo T. Kaukėnas.

Kitus šalies biatlono rinktinės narius ir toliau treniruos Baltarusijos specialistas Sergejus Sakalovskis. Su šiuo treneriu pastaruoju metu kilo kitų biatlono rinktinės narių – Vytauto Strolios, Karolio Dombrovskio – rezultatai.

„Būtent nuo ateinančio sezono priklausys, kiek vietų olimpinėse žaidynėse turės Lietuva. Vyrų rinktinės tikslas yra patekti tarp 20 stipriausių komandų ir tai leis turėti 4 žmones olimpinėse žaidynėse. Praėjusį sezoną baigėme 17 vietoje, taigi net turime rezervą ir tikiuosi, kad bus istorinis įvykis ir Lietuvos biatlonas olimpinėse žaidynėse turės 4 vyrus“, – svarstė pašnekovas.

Paprastai biatlonininkai varžybose pradeda dalyvauti lakpričio mėnesį. Tačiau dėl koronaviruso pandemijos kol kas neaišku, ar sezonas prasidės laiku.

– Kokiame pasirengimo etape dabar esate?

– Jau prasidėjo pasirengimas kitam sezonui. Truputėlį anksčiau nei įprastai, todėl, kad praėjęs sezonas dėl koronaviruso pasibaigė anksčiau. Jau turėjome vieną treniruočių stovyklą Ignalinoje, dabar išsitirsiu ir važiuosiu į treniruočių stovyklą Latvijoje. tačiau tai tik pasirengimo pradžia. Džiaugiamės, kad atvėrė keliai į Latviją ir Estiją, nes ten yra geri sporto centrai.

– Kiek koronavirusas sumaišė kortas biatlonininkams?

– Praėjęs sezonas sutrumpėjo kokiomis trimis savaitėmis – neįvyko paskutinis pasaulio taurės etapas ir Lietuvos čempionatas, kuris vyksta pavasarį. Didelių pasikeitimų nuo įprasto sezono nebuvo, tačiau išlieka nežinomybė dėl kito sezono varžybų – kaip vyks pasaulio taurės etapai, ar išvis jie vyks. Laukiame, rengiamės ir tikimės, kad pandemija pasibaigs ir galėsime dalyvauti varžybose. Varžybų tvarkaraštyje kol kas pakeitimų nėra, visi sportininkai treniruojasi karantino sąlygomis ir laukia rudens, kai viskas bus aiškiau.

– Kaip atrodo biatlonininkų treniruotės sezono pradžioje?

– Daugiau dėmesio skiriame bendram fiziniam pasirengimui, stipriname raumenis, kad traumų tikimybė būtų mažesnė, daugiau bėgiojame, važinėjame dviračiu. Kol kas riedslides dar rečiau naudojame. Tai daugiau tokie baziniai dalykai.

– Po Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių du sezonai jums buvo nesėkmingi. Analizavote priežastį ir galbūt kažką bandysite keisti?

– Taip, sezonai nebuvo patys geriausi – buvo daug iššūkių ir ligų, kurios kišo koją. Be to, neturime sportininkų, kurie galėtų pakeisti pagrindinės rinktinės narius, todėl varžybose tekdavo dalyvauti ir ne pačios geriausios sportinės formos. Tai paliko įspaudus ir atsiliepė rezultatams. Sveikata yra pirmoje vietoje ir ją reikia bandyti išsaugoti. Būsiu sveikas, bus ir rezultatai. Dabar sveikata yra gera, savijauta taip pat, treniruotėse jaučiuosi kaip ir geriausiais savo laikais, tai reikia tik treniruotis ir eiti į priekį. Viskas dabar gerose vėžėse, tačiau suprantu, kad sporte nutikti gali bet kas, būna duobių, būna pakilimų, tai visko bus, bet esu pasirengęs priimti tuos iššūkius.

Taip pat po olimpinių žaidynių Lietuvos rinktinėje pasikeitė treneris, galbūt man nelabai tiko naujoji metodika. Šiais metais, pasitaręs su Lietuvos biatlono federacija, nusprendžiau vėl grįžti prie savo senojo trenerio Ilmaro Bricio. Su juo jau susitarėme, kaip tik dabar vyksiu į Latviją, kur bus mūsų pirmoji treniruočių stovykla. Su šiuo treneriu sportavau prieš Sočio olimpines žaidynes ir tas sezonas buvo pats geriausias per visą karjerą.

Tikiuosi, kad būtent su šiuo treneriu pavyks pasiruošti kitoms olimpinėms žaidynėms. Su šiuo treneriu esu dirbęs, jis mane pažįsta ir anksčiau bendraudavome. I. Bricis buvo ir Dianos Rasimovičiūtės treneris, vykdavome į bendras stovyklas. Jam puikiai pavyko parengti mane Sočio olimpinėms žaidynėms, todėl tikiuosi, kad per šiuos dvejus metus vėl sugebėsime kartu padaryti kažką įspūdingo.

– Kiek metų dirbote su šiuo treneriu?

– Su I. Briciu dirbau dvejus metus – olimpinį ir poolimpinį sezoną. Vėliau jis išėjo treniruoti Latvijos komandos. Jau daug metų jis treniruoja latvę Baibą Bendiką, kuri rodo tikrai gerus rezultatus. Manau, kai treniruosimės kartu, bus gera konkurencija ir Baibai, ir man bus naudos. Kiek man žinoma, dar kažkas iš Latvijos biatlonininkų prisijungs prie mūsų, tai bus tokia mišri komanda.

– Tačiau teks treniruotis atskirai nuo Lietuvos rinktinės?

– Biatlonas – individuali sporto šaka, todėl ir pasirengimas gali būti individualus. Manau, Ilmarso maža komanda leis daugiau dėmesio skirti sportinėms subtilybėms, ko didžiajame sporte dažnai trūksta. Manau, kad tai yra didelis pliusas ir nemanau, kad reikalinga didžiulė komanda, nes tokios komandos suvaldymui reikia gebėjimų.

– Kuo svarbūs biatlono pasauliui bus 2021 metai?

– Kiti metai – atrankos metai ir būtent nuo ateinančio sezono priklausys, kiek vietų olimpinėse žaidynėse turės Lietuva. Vyrų rinktinės tikslas yra patekti tarp 20 stipriausių komandų ir tai leis turėti 4 žmones olimpinėse žaidynėse. Praėjusį sezoną baigėme 17 vietoje, taigi net turime rezervą ir tikiuosi, kad bus istorinis įvykis ir Lietuvos biatlonas olimpinėse žaidynėse turės 4 vyrus.

– Lietuvos vyrų rinktinės rezultatai nuteikia optimistiškai?

– Biatlonas tobulėja, gal lėčiau nei norėtųsi, bet ėjimas į priekį yra ir tai labai džiugina. Visi yra nusiteikę optimistiškai ir tikrai turime stiprią vyrų komandą ir, jeigu tai tęsis, sulauksime labai gerų rezultatų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi