Sportas

2020.03.24 14:16

Oficialu: Tokijo olimpinės ir paralimpinės žaidynės nukeltos į 2021 metus

atnaujinta 15:55, D. Gudzinevičiūtės ir M. Biliaus komentarais
LRT.lt2020.03.24 14:16

Sprendimas dėl Tokijo olimpinių žaidynių nukėlimo priimtas. Tai atskleidė Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe. Didžiausias pasaulio sporto renginys, turėjęs vykti liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis, dėl koronaviruso pandemijos nukeltas į 2021 metus. Automatiškai metams nukeliamos ir iškart po olimpinių vykstančios paralimpinės žaidynės.

Sekmadienį buvo pranešta, kad Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) šių žaidynių likimą turėtų nuspręsti per keturias savaites, tačiau visiškas žaidynių atidėjimas nebus svarstomas.

Tačiau pasaulio sporto bendruomenė ragino IOC sprendimą priimti kuo greičiau, pasisakė įvairios kitų šalių organizacijos, garsūs sportininkai. Nepaisant to, dar praėjusią savaitę IOC prezidentas Thomas Bachas ragino sportininkus rengtis žaidynėms 2020-aisiais.

Galutinai svarstykles į atidėjimo pusę pasuko Kanada ir Australija, pirmadienį oficialiai paskelbusios, kad nesiųs savo atletų į Tokijo žaidynes, jeigu jos vyks planuojamu laiku.

Antradienį Japonijos premjeras Sh. pasiūlė T. Bachui žaidynes atidėti metams.

Iki šiol per daugiau nei šimtą metų trunkančią olimpinių žaidynių istoriją nė vienerios žaidynės nebuvo atidėtos.

„Ši žinia svarbi ir tiems, kurie iškovojo teisę varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse, ir tiems, kurie karantino sąlygomis laukė naujienų apie atrankos varžybas. Kaip ir buvo galima tikėtis, TOK, Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriai, Japonijos vyriausybė priėmė logišką, teisingiausią ir labiausiai visas suinteresuotas puses tenkinantį sprendimą. Tikėtina, kad po metų pasaulis bus kitoks nei šiandien, olimpinės žaidynės galės vykti su žiūrovais, jose galės dalyvauti visi stipriausi sportininkai“, – situaciją komentavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Lietuvos paralimpinis komitetas palaiko šį nelengvą, tačiau reikalingą sprendimą, kurį Tarptautinis olimpinis komitetas priėmė po konsultacijų su Tarptautiniu paralimpiniu komitetu, Tokijo žaidynių šeimininkės Japonijos vadovais, žaidynių organizatoriais, atletais.

Sprendimą padiktavo precedento neturinti situacija, kurioje atsidūrė pasaulis, kovojantis su ypač pavojingu virusu COVID-19. Kova vyksta dėl kertinių vertybių – žmonių sveikatos ir gyvybių. Prioritetas yra apsaugoti žaidynių dalyvius: sportininkus, žiūrovus, savanorius, žiniasklaidos atstovus.

„Priėmus sprendimą dėl žaidynių nukėlimo, sportininkams bus daugiau aiškumo. Viliamės, kad kova su virusu bus sėkminga ir gyvenimas po truputį grįš į įprastą ritmą, o sportininkai atgaus šansą deramai pasirengti ir išsikovoti vietas žaidynėse, apie kurias svajojo beveik ketverius metus.

Užtikrinu, kad Lietuvos paralimpinis komitetas tęs treniruočių stovyklų, varžybų finansavimą, medicininių tyrimų, papildų programas, bus toliau mokamos paralimpinės stipendijos, kurias gauna dešimtys atletų“, – sprendimą komentavo Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

1916 m. žaidynės neįvyko dėl Pirmojo pasaulinio karo, 1940 ir 1944 m. žiemos ir vasaros žaidynės – dėl Antrojo.

1980 m. žaidynės Maskvoje dėl pasaulyje buvusio Šaltojo karo buvo boikotuotos Vakarų bloko valstybių, o 1984 m. žaidynės Los Andžele – Rytų bloko šalių.

Kiek anksčiau į 2021 m. buvo nukeltas ir šių metų birželio–liepos mėnesiais turėjęs vykti Europos futbolo čempionatas, bei Pietų Amerikos futbolo čempionatas „Copa America“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.