Naujienų srautas

Sportas2020.01.08 11:26

Marius Stankevičius grįžta į Lietuvą – treniruos U-17 futbolininkus, padės Urbonui vyrų rinktinėje

Paulius Cubera, LRT.lt 2020.01.08 11:26

Vienas geriausių pastarojo 20-mečio Lietuvos futbolininkų, Marius Stankevičius, trečiadienį Lietuvos futbolo federacijoje pristatytas, kaip naujasis Lietuvos U-17 rinktinės treneris.

Kaip sakė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, naujasis rinktinės treneris taip pat bus ir nacionalinės komandos vyr. trenerio Valdo Urbono asistentas.

Praėjusiais metais U-17 rinktinę treniravo Audrius Statkevičius, o jo auklėtiniai atrankoje į 2020 metų Europos 17-mečių čempionatą užėmė trečiąją vietą 4 grupėje, iškovoję vieną pergalę per trejas rungtynes.

„Norėčiau padėkoti federacijai, kuri pasikvietė mane dirbti, bendradarbiauti. Žinome, kur yra mūsų lygis, ką norime nuveikti ir kur einame. Pabuvojęs daug šalių, matęs futbolą, žaidęs, jau yra tekę dirbti treneriu. Manau, kad atėjo momentas, kai savo patirtį galiu perduoti naujajai kartai.

Aišku, neatėjo magas su stebuklinga lazdele, vasara iš žiemos nepasidarys. Esu pasiruošęs, turiu daug noro perduoti savo patirtį ir noriu atvesti tikimybę, ypač jaunimui, kad turime talentingų jaunų žaidėjų, kurie sugeba žaisti futbolą. Mes turime jiems suteikti pasitikėjimą, perteikti teisingą informaciją, kad jie augtų, nebijotų savo gyvenimo tikslų“, – kalbėjo M. Stankevičius.

Su žaidėju pasirašyta sutartis trimis metams.

38 metų futbolininkas karjerą baigė 2018-aisiais, o iki tol buvo žaidęs tokiuose klubuose, kaip „Sevilla“, „Valencia“, Romos „Lazio“ ar „Hannover“.

Praėjusiame sezone M. Stankevičius dirbo Italijos ketvirtos lygos klube „Crema“. Jis yra dirbęs ir Kauno „Žalgirio“ futbolo klubo konsultantu.

„Pradėjau kaip žaidėjas, bet dviejų mėnesių bėgyje buvo keičiamas treneris ir man prezidentas pasiūlė juo tapti. Tuo metu supratau, kad man patinka žaisti. Futbolą maloniausia yra žaisti, bet kai turi daug patirties ir matai, kad žaidėjai, jaunimas auga, bet nedaug, norisi perteikti informaciją jiems. Turėjau tikslą tapti treneriu, pasirinkau tai.

Dirbau su dviem komandomis, pirma ir antra. Mano patirtimi buvo pasiekta, kad komandoje debiutavo šeši nauji žaidėjai nuo 16 iki 19 metų. Nėra sunku išleisti žaidėjus į aikštę, bet sunkiausia yra jų išleidęs nesudeginti, juos paruošti. Tuo džiaugiuosi, ką įvykdžiau“, – apie patirtį Italijoje kalbėjo M. Stankevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi