Naujienų srautas

Pasaulyje2026.06.26 13:51

Rutte: Putinas NATO įsipareigojimų nebijo – jam baisu, kad jie bus vykdomi

ELTA 2026.06.26 13:51
00:00
|
00:00
00:00

NATO generalinis sekretorius Markas Rutte pareiškė, kad pagrindinė Aljanso viršūnių susitikimo Ankaroje užduotis bus patvirtinti, jog sąjungininkai vykdo savo gynybos įsipareigojimus, nes, jo žodžiais tariant, tai yra pagrindinis veiksnys, atgrasantis Rusiją, praneša naujienų portalas „Ukrainska Pravda“.

M. Rutte šiuos komentarus išsakė diskusijų Atlanto taryboje metu, primindamas, kad praėjusiais metais vadovai susitarė iki 5 proc. BVP didinti gynybai skirtas išlaidas, taip pat teikti paramą Ukrainai bei didinti gynybos pramonės gamybos apimtis.

„Šis aukščiausiojo lygio susitikimas skirtas rezultatams. Patikima plėtros trajektorija ir tai, kad praėjusiais metais išleidome beveik 20 proc. daugiau, jau yra įrodymas, kad tai vyksta, o dabar turime užtikrinti, kad turime patikimą būdą siekti 5 proc. tikslo; aš matau, kad tai tikrai įvyks, o kalbant apie gynybos pramonę – kad jos apimtys bus didinamos“, – sakė M. Rutte.

„Svarbiausia, kad Maskvoje suprastų, kad mes galime su jais kovoti jau šiandien ir užtikrinsime, kad kiekvieną kartą, kai jie imsis kokio nors kvailo žingsnio prieš mus, mes būsime pasirengę apsiginti“, – pridūrė jis.

Jis taip pat pažymėjo, kad Hagos viršūnių susitikimas buvo labai sėkmingas, nes šalys sugebėjo prisiimti atitinkamus įsipareigojimus.

„Įvykdyti savo įsipareigojimus – o aš manau, kad būtent tai Ankaroje ir įvyks – yra dar svarbiau, nes galiausiai Putinas įsipareigojimų nebijo – jis bijo, kad tie įsipareigojimai bus vykdomi, o mes, Vladimirai, būtent tai ir darome – mes ginsimės“, – sakė NATO generalinis sekretorius.

Kitą mėnesį Ankaroje vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Aljanso nariai turėtų prisiimti įsipareigojimus sudaryti naujas ginklų tiekimo sutartis, kurių vertė sieks milijardus dolerių, ir padidinti ginklų, ypač skirtų Ukrainai, gamybos apimtis.

M. Rutte pirmiau yra sakęs, kad viršūnių susitikime Turkijoje atskiras Ukrainos ir NATO tarybos posėdis neįvyks.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis patvirtino, kad Ukrainai NATO viršūnių susitikime atstovaus jo vadovaujama delegacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi