Pasaulyje

2019.02.21 20:18

Sirijoje nukautas „Paryžiaus atakų balsu“ primintas džihadistas

BNS2019.02.21 20:18

Liūdnai pagarsėjęs prancūzų džihadistas, įgarsinęs grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) įrašą, kuriuo šis džihadistų judėjimas prisiėmė atsakomybę už 2015 metų išpuolius Paryžiuje, žuvo per naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį surengtą antskrydį Sirijoje, naujienų agentūrai AFP pranešė šaltiniai saugumo pajėgose.

Fabienas Clainas, veikiausiai išvykęs į šią karo draskomą šalį 2015 metų kovą, buvo nukautas paskutinėje IS tvirtovėje Baghuzo kaime, informavo šaltiniai, pageidavę neviešinti jų vardų.

F. Clainas buvo užkietėjęs džihadistas, pripažintas kaltu dėl džihadistų verbavimo, o atlikęs penkerių metų laisvės atėmimo bausmę jis išvyko gyventi į Siriją, kur IS paskelbė „kalifatą“.

Po 2015-ųjų lapkritį įvykdytų Paryžiaus atakų išplatintame įraše F. Clainas skelbė, kad „aštuoni broliai, dėvėję mirtininko diržus ir ginkluoti automatais“ įvykdė „palaimintą ataką prieš... kryžininkų Prancūziją“.

Makabriškame propagandos įraše perspėjama, kad išpuoliai Paryžiuje yra tik „audros pradžia“.

Tuomet ištikimybę IS prisiekę užpuolikai per pasaulį pritrenkusias koordinuotas atakas Paryžiaus baruose, restoranuose, koncertų salėje „Bataclan“ ir nacionaliniame stadione išžudė 129 žmones.

Per antskrydį, kurio metu buvo nukautas F. Clainas, taip pat buvo sužeistas jo brolis džihadistas Jeanas-Michelis. Operacija buvo įvykdyta Baghuze, kur paskutinieji IS kovotojai priešinasi JAV remiamoms Sirijos pajėgoms, informavo šaltiniai.

Šių pranešimų kol kas nepatvirtino prancūzų Užsienio reikalų ar Gynybos ministerija.

F. Clainas, taip pat žinomas kaip brolis Omaras arba Abu Adamas al Faransi, atsivertė į islamą 10-ame dešimtmetyje ir turbūt buvo vyresnis nei 40 metų.

Jis gimė Prancūzijos priklausančiame Indijos vandenyno Reunjono saloje ir vėliau persikėlė į Prancūzijos žemyninę dalį.

2009 metais jis buvo nuteistas kalėti penkerius metus už tai, kad organizavo tinklą, siuntusį užverbuotus asmenis į Iraką kovoti su JAV kariais.

Tuo metu jis ir jo brolis Jeanas-Michelis aktyviai dalyvavo Artigos kuopelės – Prancūzijos pietryčių Tulūzos miesto pakraščiuose veikusio radikaliojo islamistų tinklo – veikloje.

Manoma, kad juos radikalizavo sirų kilmės prancūzas Olivier Corelis, pramintas „baltuoju imamu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt