Pasaulyje

2019.02.19 09:57

Europos vadovų dėmesį prikaustė pagrindinė D. Trumpo politinė priešininkė N. Pelosi

2019.02.19 09:57

Jungtinių Valstijų Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi antradienį baigia dviejų dienų vizitą Briuselyje. Demokratų daugumos lyderė dabar užima trečią pagal svarbą vietą Jungtinių Valstijų vadovybėje ir Europos Sąjungos vadovams bei NATO parlamentinės asamblėjos nariams rūpi, ką apie respublikonų prezidento Donaldo Trumpo politiką mano pagrindinė jo politinė priešininkė ir kritikė.

Naujosios Jungtinių Valstijų Atstovų rūmų lyderės vizitas į Briuselį turėjo įvykti dar praeitą mėnesį, bet prezidentas D. Trumpas, blokavęs vyriausybės finansavimą rekordinėms 35-ioms dienoms, demonstratyviai neleido N. Pelosi pasinaudoti tokiam vizitui skiriamu kariniu lėktuvu.

Už tai demokratų lyderė privertė D. Trumpą atidėti tradicinį pranešimą Kongrese. Pagaliau N. Pelosi su didele Kongreso narių delegacija pasiekė Briuselį ir gavo progą pabendrauti su Europos Sąjungos lyderiais.

Viena iš Vokietijai ir kitoms didžiosioms Europos šalims rūpimų problemų – galimas prekybos karo su prezidento D. Trumpo administracija paaštrėjimas.

„Tada mes sutarėme, kad Europos Sąjunga ir Jungtinės Valstijos nesiims jokių bendro pareiškimo dvasiai prieštaraujančių veiksmų, – sako Europos Komisijos atstovas Margaritis Schinas. – Prezidentas (Jeanas-Claude`as) Junkeris pasitiki prezidento D. Trumpo žodžiu. Europos Sąjunga laikysis savo žodžio, kol Jungtinės Valstijos elgsis taip pat.“

Čia turimas omenyje susitarimas neįvesti naujų tarifų, pasiektas praeitų metų vasarą, bet prezidentas D. Trumpas nuolat grasina smarkiai padidinti muitus europietiškiems automobiliams ir jų dalims, neva tai kelia pavojų šalies saugumui.

„Europos Komisija žino apie Amerikos komercijos departamento tyrimo rezultatus, ar importuojami automobiliai kelia grėsmę Jungtinių Valstijų nacionaliniam saugumui. Jei ši ataskaita virs veiksmais, kenksmingais Europos eksportui, Europos Komisija reaguos greitai ir adekvačiai“, – sako M. Schinas.

Muitai automobiliams gerokai apkarpytų pagrindinės eksportuotojos Vokietijos bei kitų Europos šalių pajamas. Kita vertus, tai virstų netiesioginiais mokesčiais Amerikos vartotojams, ir N. Pelosi vadovaujami demokratai Jungtinių Valstijų biudžetą kontroliuojančiame Kongrese gali tai panaudoti tolesnei kovai su prezidentu D. Trumpu.

Plačiau – reportaže