Pasaulyje

2018.12.14 11:32

Strasbūro šaulys nukautas, suimtas jo brolis

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.12.14 11:32

Prancūzijos vidaus reikalų ministras patvirtino, kad Strasbūro šaulys ketvirtadienį vakare buvo nukautas, skelbia „France24“. Vadinamoji „Islamo valstybė“ tviteryje parašė, kad buvo jos karys. Alžyro policija sulaikė Ch. Chekatto, antradienį Strasbūro centre užpuolusio praeivius, brolį. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Le Parisien“.

Jo duomenimis, 34 metų Sami Chekattas yra įtrauktas į ypač pavojingų nusikaltėlių sąrašą, ir policija įtaria, kad jis galėjo tiesiogiai dalyvauti rengiant išpuolį. Pažymima, kad vyras išvyko į Alžyrą prieš pat tragiškus įvykius.

Anksčiau buvo pranešta, kad 29 metų Ch. Chekatto tėvas ir motina, taip pat du jo broliai buvo sulaikyti po to, kai jis antradienio vakare surengė šaudynes per kalėdinę mugę Strasbūre. „Le Parisien“ žiniomis, trys iš jo artimųjų tebėra suimti. Vėliau policija sulaikė penktąjį žmogų, kuris, kaip spėjama, slėpė savo bute Strasbūro šaulį prieš pat išpuolį.

Jau anksčiau šaltiniai iš Prancūzijos policijos pranešė, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje Strasbūro Meinau rajone, rašė BBC. 

Anksčiau ketvirtadienį buvo skelbiama, kad Prancūzijos policija surengė didelį reidą Strasbūro pietiniame Noidorfo rajone ir nesugebėjo sučiupti užpuoliko, anksčiau šią savaitę per ataką priešais kalėdinę mugę Strasbūre nužudžiusio tris žmones ir dar 13 sužeidusio, pranešė televizija BFM.

Rajone, kur įtariamas užpuolikas Cherifas Chekattas buvo paskutinį kartą matytas po antradienį miesto centre įvykdyto išpuolio, buvo sutelktos stiprios policijos pajėgos, įskaitant elitinio specialiojo RAID dalinio pareigūnus. Noidorfo rajono gatvėse buvo sustabdytas automobilių eismas.

Vis dėlto BFM nurodė, kad per šią operaciją niekas nebuvo sulaikytas.

Tačiau Paryžiaus prokuratūra pranešė, kad atliekant tyrimą dėl išpuolio Strasbūre buvo areštuotas penktas asmuo.

Prokuratūra nurodė, kad šis vyras priklausė 29 metų Ch. Chekatto „aplinkai“, bet nėra jo giminaitis. Asmuo buvo sulaikytas ketvirtadienio rytą.

Anksčiau policija areštavo Ch. Chekatto tėvus ir du jo brolius.

Daugiau kaip 700 Prancūzijos saugumo pajėgų narių mėgina rasti Ch. Chekatto pėdsakų po antradienį įvykdyto kruvino išpuolio, per kurį užpuolikas šaudė ir badė žmones, atėjusius į populiarią kasmet Strasbūre vykstančią mugę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt