Naujienų srautas

Pasaulyje2018.10.22 21:52

JT: prie JAV sienos keliaujančiame migrantų karavane – per 7 000 žmonių

BNS 2018.10.22 21:52

Prie JAV sienos su Meksika keliaujančiame migrantų karavane yra per 7 tūkst. žmonių, pirmadienį, remdamasis Tarptautinės Migracijos Organizacijos (TMO) duomenimis, paskelbė Jungtinių Tautų atstovas.

„TMO praneša, kad daugybė žmonių šiandien atvyko į Meksiką ir veikiausiai liks šioje šalyje gana ilgą laikotarpį“, – nurodė JT atstovo pavaduotojas Farhanas Haqas.

„Šiuo metu skaičiuojama, kad karavane yra maždaug 7 233 asmenys; dauguma jų ketina tęsti savo kelionę į šiaurę“, – pridūrė jis.

Tūkstančiai žmonių, bėgančių nuo skurdo ir smurto savo šalyse, septynias valandas keliavę nuo Gvatemalos sienos, sekmadienį pasiekė Tapačulos miestą Meksikos Čiapaso valstijoje.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau pirmadienį sakė, kad Vašingtonas pradės mažinti pagalbą trims centrinės Amerikos šalims, nes jų vyriausybės nesustabdė prie JAV sienos keliaujančio migrantų karavano.

Socialiniame tinkle „Twitter“ D. Trumpas rašė, kad karavano artėjimas yra nacionalinė ekstremalioji situacija ir kad jis perspėjo JAV pasieniečius bei armiją. Tai sudaro sąlygas konfrontacijai, kai didėjantis migrantų būrys pasieks sieną.

„Mes dabar pradėsime nutraukti arba reikšmingai mažinti didžiulę užsienio pagalbą“, kurią JAV teikia Gvatemalai, Hondūrui ir Salvadorui, paskelbė D. Trumpas.

„Liūdna, bet atrodo, kad Meksikos policija ir kariuomenė nesugeba sustabdyti karavano, kuris juda link Jungtinių Valstijų pietinės sienos. Jame yra įsimaišiusių nusikaltėlių ir nežinomų (migrantų) iš Artimųjų Rytų“, – rašė jis tviteryje.

„Aš jau perspėjau Pasienio apsaugą ir kariuomenę, kad tai yra nacionalinė ekstremalioji situacija (sic.) Būtina keisti įstatymus!“ – parašė jis.

Kol kas neaišku, kokių oficialių veiksmų D. Trumas ėmėsi – jeigu apskritai ėmėsi – dėl kariuomenės ar Pasienio apsaugos aktyvinimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi