Pasaulyje

2018.09.21 21:04

D. Trumpas nusprendė kol kas neviešinti slaptų dokumentų, susijusių su tyrimu dėl Rusijos

BNS2018.09.21 21:04

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį nusprendė kol kas neviešinti su tyrimu dėl Rusijos susijusių dokumentų, kuriuos neseniai ketino išslaptinti.

„Susitikau su Teisingumo departamento (atstovais) dėl tam tikros nesuredaguotos medžiagos išslaptinimo. Jie sutiko ją paviešinti, bet pareiškė, kad tai gali neigiamai paveikti tyrimą dėl Rusijos. Be to, jos paprašė neskelbti svarbūs sąjungininkai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas.

„Dėl šios priežasties (Teisingumo departamento) generalinio inspektoriaus (Michaelo Horowitzo, Maiklo Horovico) buvo paprašyta išnagrinėti šiuos dokumentus skubos tvarka. Manau, kad jis tai padarys greitai... Ir, galų gale, prireikus visada galiu juos išslaptinti. Greitis labai svarbus tiek man, tiek visiems“, – pridūrė prezidentas.

Baltieji rūmai šią savaitę paskelbė, kad JAV lyderis pavedė Teisingumo departamentui ir Nacionalinės žvalgybos direktoriaus biurui paviešinti dalį dokumentų, susijusių su Federalinio tyrimų biuro (FTB) atliekamu tyrimu dėl įtariamo Rusijos kišimosi į 2016 metų rinkimus, įskaitant buvusio šios agentūros direktoriaus Jameso Comey SMS žinutes.

Specialiojo prokuroro Roberto Muellerio vadovaujamas tyrimas atliekamas nuo 2017-ųjų kovo. Tyrėjai mėgina nustatyti, ar D. Trumpas ir jo rinkimų kampanija palaikė ryšius su Maskva bei išsiaiškinti, ar Rusija kišosi į minėtus rinkimus.

Maskva tokius kaltinimus ne kartą atmesdavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.