Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.05 22:15

A. Merkel ir V. Orbanas susikirto dėl Europos teisės ir vertybių

Pirmasis po 3 metų pertraukos Vengrijos premjero Viktoro Orbano vizitas į Berlyną akivaizdžiai parodė Berlyno ir Budapešto skirtumus dėl migracijos.

Populizmu garsėjantis Vengrijos premjeras tikino, kad visiškai uždaręs Vengrijos sieną ir neįsileisdamas jokių migrantų jis gina ir pačią Vokietiją. Savo ruožtu Angela Merkel priminė, kad pagal dabar egzistuojančią tvarką Europos šalys privalo priimti neregistruotus migrantus ir tik po to spręsti ką su jais daryti.

„Mūsų diskusijos – tik teisinės. Kalbant apie Europos Sąjungos teritoriją, pirmasis jų atvykimo punktas yra ne Vengrija, o Graikija. Į Vengriją galima patekti tik per Graikiją, ar Bulgariją, bet dauguma atvyksta per Graikiją, kur jau yra Europos Sąjungos teritorija. Ir dažnai atsitinka taip, kad jie nėra registruojami“, – sakė Vengrijos premjeras V. Orbanas.

„Turint omeny problemas ir skirtumus, kuriuos matau, reikėtų nepamiršti jog kalbame apie žmones, norinčius patekti pas mus. Tai susiję su viena pagrindinių Europos vertybių – humaniškumu“, – atkirto Vokietijos kanclerė A. Merkel.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi