Kazlų Rūdos savivaldybėje Antanavo dvaro parke džeržgia pjūklai – seniūnijų darbuotojai šalina penktadienį praūžusio viesulo padarinius. Ketvirtadienį numatyta talka, tikimasi, kad joje dalyvaus per 100 žmonių.
Antanavietis Juozas pirmadienį buvo suplanavęs kitus darbus, tačiau tenka tvarkyti nugriauto kluono liekanas, kas tiks sukūrenti, o kas į atliekas. Penktadienį vos kelias minutes daugiabučio kieme siautėjęs viesulas, sukdamasis įvairiais kampais, pridarė nuostolių, nuplėšė ir kaimyno stogą. Laimei, virtę medžiai nekliudė namo.
„Gerai, kad žmonės nenukentėjo, o ką dabar, kluonelis, kluonelis, nu ką, visi praeidami sako, nors malkų turėsit. – Tai dabar jau neatstatysit kluonelio? – Ne, tą seną kiek eis, aplopysim dar iki kito tokio uragano“, – kalba gyventojas.
Stichijos liudininkės, kaimynės Vida ir Drąsa, gyvenančios šalia parko daugiabutyje, sako, kad viesulas siautėjo trumpai: „Tikrai nežinau, ką tas Antanavas padarė, kad šitokį baisumą paleist. Anąsyk viską išdraskė, tiesiog širdį išlupo ir viskas. Verkiau.“
Pasak Vidos, iš pradžių pagalvojusi, kad šalia nukrito dronas, dingus elektrai, kad sprogo vandens šildytuvas. O išėjusi į kiemą su kaimynais išvydo vaizdą, matytą tik kine. Nuplėštos antenos, mėtosi skardos, ant žemės guli šimtamečiai medžiai.
„Trinktelėjo, viskas subarškėjo, pribėgau prie lango, kad ten sūkurys. Neina suprasti. – Išsigandot? – Vajezus, vajezus, jūs neklauskit, aš per 80 metų tokio siaubo nemačiau“, – teigia pašnekovė.

„Žiūriu vėjas, viską tik varo, medžiai krenta, pasilenkiu per langą žiūrėt, ant mašinos plytos krenta. Kelias užtvertas medžiais, viską, nei pravažiuosi, nei praeisi, laidai elektros mėtosi. Mašina nukentėjo, kasko neturim“, – kalba gyventoja Drąsa.
Pirmadienį parke džeržgia pjūklai, darbuojasi kelių seniūnijų darbuotojai – pjauna šakas, smulkina kamienus, nukentėjo apie 80 parko medžių.
„Padėt reikia, čia vietoj gyvenu, kaip nepadėsi. Darbo netrūks nė vienai dienai“, – komentuoja Antanavo seniūnijos darbuotojas Gintautas.
„Dvaro medžiai, seni medžiai. Labai daug darbo padarė, jeigu kas galėtų, tai tegul ateina patalkinti“, – sako Antanavo gyventojas Romas.
„Reik padėt, turim padėt, priklauso. Nelaimė, čia visur taip gali būt“, – teigia Jankų seniūnijos darbuotojas Irmantas.
Žadama, kad bus antradienį bus ir daugiau talkininkų.
„Pagrindas dabar mums sutvarkyti šakas, kad įmonė praeitų pjauti medieną, tą medieną supjautų, šnekėjom su bendruomenės pirmininke, kad socialiai remtiniems žmonėms, vyresniems žmonėms eitų atiduoti“, – sako Kazlų Rūdos seniūnas Audrius Vaivada.
Ketvirtadienį Antanave planuojama talka, tikimasi, kad dalyvaus per 100 žmonių.
„Norim, kad šiek tiek apvystų viskas. Tikimės, kad nebus daugiau kritulių, kad galėtume padaryti keletą sprendimų. Iš pradžių jau kūrenimui netinkamas šakas, lapus, krūmus suvežti į krūvas. Tada išvartas rauti, gręžti kelmus. Atsivežus žemės išvartas lyginti, sėti žolę, sugreboti teritoriją“, – komentuoja Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška.
Iki šiol parko priežiūra rūpinosi bendruomenė ir seniūnija, jame stovi medinė šešiakampė koplyčia, laimė, ji nenukentėjo.
„Buvo liūdna, nes ir pačios darbo buvo įdėta į parko tvarkymą. Radom senų metų gėlynų brėžinius, pagal tuos brėžinius bandėm atkurti gėlynus, tiesiog vežė žmonės iš savo kiemų gėles, dovanojo ir dirbom visa bendruomenė, kad atstatytume parko gėlynus“, – kalba Antanavo bendruomenės pirmininkė Milda Krepenskienė.
Iki kitų metų pabaigos numatyta atnaujinti parką, jau parengtas projektas, bus įrengti takai, apšvietimas, mažosios architektūros elementai.




