Pasaulyje

2018.06.29 07:29

Vėl sulaikytas rusų istorikas, gulagų tyrinėtojas J. Dmitrijevas

ELTA2018.06.29 07:29

Rusų istorikui Jurijui Dmitrijevui, kurio atlikti sovietinių gulagų tyrimai erzino šalies valdžią, ketvirtadienį buvo skirtas kardomasis kalinimas naujoje seksualinio smurto byloje, pranešė jo advokatas. Vos prieš tris mėnesius istorikas dėl panašių kaltinimų buvo išteisintas.

Žmogaus teisių gynėjai tvirtina, kad su J. Dmitrijevu, vadovaujančiu nepriklausomos organizacijos „Memorial“ Karelijos skyriui, siekiama susidoroti dėl jo atliktų masinių kapaviečių, kuriose palaidotos sovietų režimo aukos, tyrinėjimų.

Pasak pareigūnų, jei bus pripažintas kaltu, istorikui gali tekti kalėjime praleisti iki 20 metų.

„Jurijų Dmitrijevą nurodyta kalinti du mėnesius“, kol bus atliekamas tyrimas, naujienų agentūrai AFP telefonu iš Petrozavodsko miesto teismo sakė advokatas Viktoras Anufrijevas.

Ankstesnėje byloje 62-ejų J. Dmitrijevui buvo pateikti kaltinamai, susiję su nuogos įvaikintos jo dukros nuotraukomis. Fotografijos paimtos per neteisėtą kratą jo namuose, policijai sulaukus anoniminio raštelio.

Istorikas jam mestus kaltinimus neigė, tvirtindamas, kad tai buvo dalis sąmokslo, skirto nutildyti jį ir jo darbus. Pasak J. Dmitrijevo, nuotraukos buvo padarytos valstybinės įstaigos prašymu, siekiant stebėti mergaitės sveikatą ir jos vystymąsi.

Prieš tris mėnesius istorikas dėl šių kaltinimų buvo išteisintas.

„Tai – sufabrikuota byla, kuria siekiama išsaugoti pirmąją bylą“, – apie naująjį tyrimą sakė V. Anufrijevas.

Advokatas teigė apie šią bylą manantis „tą patį, ką manė ir apie pirmuosius kaltinimus: uniformuotų asmenų melas, fabrikacija ir pikta valia“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.