Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.21 19:46

Latvijos parlamentas pritarė draudimui dėstyti rusų kalba privačiose įstaigose

BNS 2018.06.21 19:46

Latvijos Saeima ketvirtadienį pritarė Aukštojo mokslo įstaigų įstatymo pataisoms, numatančioms draudimą dėstyti rusų kalba privačiuose universitetuose ir kolegijose.

Latvijos švietimo ir mokslo ministerija pasiūlė taikyti jiems tokius pat apribojimus kaip valstybinėms aukštojo mokslo įstaigoms, kur studentai mokomi latvių ar kitomis oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis.

Tai reiškia, kad privatūs universitetai ir kolegijos ateityje nebegalės dėstyti rusų kalba.

Remiantis ministerijos siūlymu, įstaigoms, kurių programos neatitinka atnaujinto įstatymo nuostatų, leidžiama dėstyti rusų kalba, kol pasibaigs jų akreditavimo galiojimo laikas.

Pataisos įsigalios 2019-ųjų sausio 1-ąją. Po šio termino universitetai ir kolegijos nebegalės priimti studentų į naujas rusų kalba dėstomas programas, o jau vykdomos programos turės būti užbaigtos iki 2022-ųjų gruodžio 31-osios.

Pagal dabartinius įstatymus, Latvijos viešųjų aukštojo mokslo įstaigų programos rengiamos valstybine kalba, o pasitelkti užsienio kalbas leidžiama išskirtiniais atvejais, pavyzdžiui, jas dėstant.

Kitų oficialių ES kalbų vartojimas studijose leidžiamas užsienio studentams ir sudarant programas, kurios įtrauktos į kitas ES ar tarptautines programas.

Pasak ministerijos, pataisos yra reikalingos, kadangi Latvijos vidurinio ugdymo įstaigos šiuo metu taip pat pereina į dėstymą tik latvių kalba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi