Pasaulyje

2018.05.23 22:35

Pasikėsinimą išgyvenusi J. Skripal atsisako Rusijos pagalbos

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.23 22:35

„Reuters“ agentūra išplatino Julijos Skripal pareiškimą, kuris buvo nufilmuotas nežinomoje vietoje Didžiojoje Britanijoje.

Kartu su tėvu, buvusiu žvalgybininku Sergejumi Skripaliu mergina buvo rasta be sąmonės kovo 4 d. Solsberio mieste. Julija 20 parų buvo komos būklės.

Dėl buvusio dvigubo agento ir jo dukters nuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičok“ Jungtinė Karalystė kaltina Rusiją.

J. Skripal dėkojo Solsberio ligoninei, kuri išgelbėjo jos ir tėvo gyvybes, sakė norinti palaikyti sveikstantį tėvą, ir po kurio laiko grįžti namo. Į reporterių klausimus ji neatsakė.

„Mums pavyko išgyventi pasikėsinimą į mūsų gyvybes. Nenoriu pasakoti detalių, bet gijome lėtai ir skausmingai. Dėkoju visiems puikiems Solsberio ligoninės, kuri tapo mums tokia artima, darbuotojams, tiems, kurie mums padėjo gatvėje, kai buvo pasikėsinta“, – sakė mergina.

Ji teigė buvusi išleista iš ligoninės balandžio 9 d., bet toliau gydoma.

„Gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Stengiuosi įveikti fizinius ir emocinius sutrikimus, noriu padėti tėvui, kol jis visiškai pasveiks. Praėjus ilgesniam  laikui tikiuosi grįžti namo, į savo šalį. Prašau visų gerbti mano ir tėvo privatumą, mums reikia laiko, kad pasveiktume ir suvoktume, kas atsitiko“, – kalbėjo J. Skripal.

Ji teigė esanti dėkinga Rusijos ambasadai už pagalbos siūlymą, bet kol kas nenorinti „priklausyti nuo jų paslaugų“.

„Niekas nekalba mano ar tėvo vardu, tik mes patys. Man svarbiausia – pasveikti ir mano tėvo sveikata“, – sakė J. Skripal.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.