Pasaulyje

2018.05.07 22:40

B. Johnsonas ragina amerikiečius nežlugdyti sutarties su Iranu

Jolanta Paškevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.05.07 22:40

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas paragino Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą nesitraukti iš sutarties su Iranu dėl jo branduolinių ambicijų, nors sutinka – sutartis nėra tobula.

Kartu su Prancūzija ir Vokietija Britanija stengiasi sutartį, kurią pasirašė ir Kinija su Rusija, pataisyti. Artėjant gegužės 12 d., galutiniam terminui, kai Donaldas Trumpas turi paskelbti sprendimą, B. Johnsonas vieši Vašingtone, susitiko su valstybės sekretoriumi Mike`u Pompeo. B. Johnsonas priims viceprezidentas Mike`u Pence`u, susitikimas su Donaldu Trumpu nenumatytas, bet britų diplomatijos vadovas bandė jį paveikti, dalyvaudamas televizijos „Fox News“ ryto laidoje, kurią mėgsta žiūrėti JAV prezidentas.

„Turime ištaisyti sutarties ydas. Didžiausia jų yra ta, kad Iranas gali toliau plėtoti sodrinimo programą, ir tai jam leis po 2025 m. turėti branduolinį ginklą, ir jokios sankcijos nesustabdys. Prezidentas buvo teisus, kai į tai atkreipė dėmesį. Turime tai ištaisyti, bet negalime su vandeniu išpilti iš vonelės ir kūdikio, nes jeigu tai padarysime, turime atsakyti į klausimą – o kas toliau. Kas, jei Iranas skubės pasigaminti branduolinį ginklą?“ – sakė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius B. Johnsonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.