Pasaulyje

2018.05.01 23:31

Užkietėjęs rūkalius Kim Jong Unas per viršūnių susitikimą atsisakė cigaretės

ELTA2018.05.01 23:31

Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong Unas, kuris yra žinomas kaip užkietėjęs rūkalius, viršūnių susitikime su kolega iš Pietų Korėjos Moon Jae Inu nesurūkė nė cigaretės. Kim Jong Unas „nerūkė, net kai žurnalistų ir fotografų akys nebuvo nukreiptos į jį“, – atskleidė Moon Jae Ino atstovas. „Tai galbūt buvo pagarbos ženklas prezidentui Moon Jae Inui, kuris yra daug vyresnis už jį“, – pridūrė jis.

Kim Jong Unas viešumoje neretai matomas su cigarete – ar lankytųsi ligoninėse, ar mokyklose, važiuotų metro ar apžiūrinėtų balistines raketas. Tačiau viršūnių susitikime penktadienį pasienio vietovėje Panmundžome peleninė, kuri buvo pastatyta specialiai jam, liko tuščia – net per pokalbius lauke.

Tačiau Šiaurės Korėjos vadovas nepasakė „ne“, kai jam buvo pasiūlyta alkoholio, skelbia žiniasklaida. Jis esą per vakarienę sočiai atsigėrė. „Kai pietų korėjiečiai su gėrimu prie jo prieidavo, jis leisdavo įpilti ir išgerdavo viską vienu ypu, - pasakojo liudininkai. – Jis nė karto nepasakė „ne“ – net pasiūlius 40 laipsnių stiprumo likerio „Munbaeju“.

Be Korėjos pusiasalio denuklearizacijos klausimo šalių lyderiai, anot pranešimų, kalbėjosi ir apie sportą. Kim Jong Unas, didelis krepšinio aistruolis, pasiūlė Moon Jae Inui tarp abiejų valstybių suorganizuoti ne futbolo, bet krepšinio rungtynes.

Reuters/Scanpix nuotr.

Viršūnių susitikime Kim Jong Unas nustebino net savo seserį Kim Yo Jong, kai pasiūlė Šiaurės Korėjos laiką priderinti prie Pietų Korėjos laiko. „Tai nauja ir man“, – pareiškė sesuo Moon Jae Ino atstovams.

Pietų Korėjos prezidentas po susitikimo gyrė geras Kim Jong Unas manieras ir apibūdino jį kaip „tiesų ir atvirą“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt