Pasaulyje

2018.04.21 16:00

ES sveikina Š. Korėjos sprendimą dėl branduolinių bandymų

BNS 2018.04.21 16:00

Europos Sąjunga (ES) šeštadienį pasveikino Šiaurės Korėjos sprendimą sustabdyti branduolinius bandymus ir tarpžemyninių balistinių raketų paleidimus ir pavadino jį „teigiamu, ilgai siektu žingsniu“.

Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno pareiškimas rodo Pchenjaną „visapusiškai laikantis savo tarptautinių įsipareigojimų ir visų susijusių JT Saugumo Tarybos rezoliucijų“, sakoma ES užsienio politikos vadovės Federikos Mogherini pranešime. 

Šiaurės Korėjos prezidento pareiškimas pasirodė likus mažiau nei savaitei iki jo susitikimo su Pietų Korėjos vadovu Moon Jae-inu pusiasalį dalijančioje Demilitarizuotojoje zonoje ir artėjant ilgai lauktam jo susitikimui su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.

„Europos Sąjunga laukia artėjančių Korėjos Respublikos prezidento Moon Jae-ino ir KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) vadovo, Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo ir KLDR vadovo viršūnių susitikimų. Tikimės, kad šios aukšto lygio iniciatyvos padės toliau stiprinti pasitikėjimą ir pasiekti papildomų konkrečių, teigiamų rezultatų“, – pažymėjo ES diplomatijos vadovė.

„ES tęs darbą ir visais įmanomais būdais palaikys siekį derybų keliu rasti sprendimą“, – pridūrė ji.