Pasaulyje

2018.04.17 22:12

Prieš ataką Sirijoje – trileris jūroje: britų povandeninį laivą persekiojo rusai

lrytas.lt 2018.04.17 22:12

Rusijos kreiseriai ir povandeniniai laivai sekė Jungtinės Karalystės povandeninį laivą Viduržemio jūroje. Tokią informaciją paskelbė „The Times of London“ leidinys, pabrėžęs, kad incidentas jūroje įvyko likus keletui dienų iki JAV, Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos smūgio Sirijai.

Teigiama, kad rusų pajėgos buvo arti kovinio britų laivo. Persekiojimas vyko dvi dienas. „The Times of London“ citavo savo šaltinius kariuomenėje, kurie atskleidė, kad tai įvyko antrąją balandžio savaitę.

Tuo metu britų ministrė pirmininkė Theresa May svarstė, ar prisijungti prie planuojamų atakų prieš Siriją.

Rašoma, kad Th.May buvo įsakiusi britų povandeniniams laivams prie Sirijos priartėti per raketos nuotolį.

A klasės Jungtinės Karalystės povandeninis laivas buvo persekiojamas vieno arba dviejų Rusijos povandeninių laivų. Pasak „The Times“, vieno iš jų pavadinimas buvo „Juodoji skylė“.

Pasak Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos A klasės povandeniniai laivai yra „didžiausi, labiausiai pažengę ir stipriausi atakoje, kokius tik yra turėjęs Karališkasis laivynas.“

Pasak „The Times“, britų povandeninis laivas manevravo, siekdamas priartėti prie Sirijos.

Manoma, kad prie persekiojimo greitai prisidėjo ir dvi Rusijos fregatos bei povandeniniams laivams medžioti skirti lėktuvai.

Teigiama, kad britų povandeninis laivas užtruko keletą dienų, kad išsisuktų nuo persekiotojų. Britų povandeninį laivą saugojo JAV laivyno „P-8 Poseidon” lėktuvai.

Britų ir Rusijos laivynų pajėgos Europoje susiduria ne pirmąjį kartą, tačiau manoma, kad toks „susitikimas“ ir paskatino Jungtinę Karalystę apsispręsti dėl atakos prieš Siriją.

„The Times“ nurodė, kad minimas britų povandeninis laivas prie atakos neprisidėjo.