Pasaulyje

2018.03.10 19:01

NATO pajėgų Europoje vadas: Rusija vykdo destabilizavimo kampaniją

Rusijos prezidentas sako, kad jam visai nerūpi, ar Rusijos piliečiai kišosi į Jungtinių Valstijų rinkimus, nes jie esą neatstovauja valstybinėms institucijoms.

Kremlius paviešino Vladimiro Putino interviu Amerikos televizijai NBC, kur jis pripažįsta, kad visai įmanomos privačios iniciatyvos, bet kol tai nepažeidžia Rusijos įstatymų, persekioti įtariamųjų nesą pagrindo. Jis sako, kad pažįsta Jevgenijų Prigožiną, bet nelaiko jo draugu.

Vadinamojo „trolių fabriko“ savininkui ir dar 12 asmenų Amerikoje pateikti kaltinimai, bet Putinas sako, kad savo piliečių Rusija neišduoda. Nors ir į Amerikos ir į kitų šalių institucijas laužėsi programišiai, siejami su Rusijos karine žvalgyba bei saugumu, V. Putinas neigia, kad turi tokių pajėgumų.

Tuo metu NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas perspėja, kad Rusijos vykdoma destabilizavimo kampanija plečiasi, bet ir jis pripažįsta, kad Amerikos žvalgybos agentūros daro nepakankamai, kad duotų tam atkirtį.

„Rusija vykdo destabilizavimo kampaniją, siekdama pakeisti tarptautinę tvarką, suskaldyti NATO ir pakirsti Jungtinių Valstijų lyderystę pasaulyje. Nemanau, kad įvairių mūsų agentūrų bendradarbiavimas veiksmingas, nes su savo energija ir susitelkimu mes galime pasiekti daugiau“, – sakė NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas gen. Curtis Scaparrottis.

Plačiau apie tai – Vykinto Pugačiausko reportaže.