Pasaulyje

2018.01.30 22:43

Oro standartų nesilaikančioms ES narėms gresia baudos

Europos Komisija (EK) antradienį perspėjo devynias nares, tarp jų ir tris didžiausias, kad šios iki kitos savaitės atitiktų bloko oro kokybės standartus, kitaip joms grės teisinės sankcijos. 

Briuselio teigimu, kantrybė išseko, nes nuo oro taršos Europos Sąjungoje (ES) kasmet miršta apie 400 tūkstančių žmonių.

ES devynioms narėms, tarp jų Vokietijai, Prancūzijai ir Didžiajai Britanijai davė savaitę laiko pristatyti priemones, kuriomis šalys kovos su oro tarša, priešingu atveju Komisija gali kreiptis į žmogaus teisių teismą, o šis galėtų skirti baudas.

Į Žmogaus teisių teismą EK kreiptųsi, nes pasak eurokomisaro, atsakingo už aplinkosaugą, pavojus keliamas būtent piliečiams ir jų sveikatai.

Šalys, kurios privalo sumažinti taršą yra Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, Ispanija, Vengrija, Italija, Čekija, Slovakija ir Rumunija. 

„Tokių ilgalaikių nesėkmių akivaizdoje reikia imtis rimtų veiksmų. Teisiniai veiksmai tęsis, todėl raginu šalis nares atkreipti dėmesį į pavojų gyvybei keliančią problemą. Tai daryti reikia skubiai. Neveiksnumas turi padarinių piliečiams, kurie kvėpuoja užterštu oru. Šalys narės turi prisiimti atsakomybę“, – sako eurokomisaras, atsakingas už aplinkosaugą, Kasmenu`as Vella.