Pasaulyje

2018.01.23 22:42

Badaujantys Šiaurės Korėjos kariai imasi desperatiškų veiksmų

DELFI.lt2018.01.23 22:42

Apie badą Šiaurės Korėjoje pasaulio žiniasklaida skelbia jau kelis mėnesius. Jo simboliu jau spėjo tapti „laivai vaiduokliai“, kurie vis dažniau atplaukia prie Japonijos krantų. Anot naujausių portalo „Daily NK“ duomenų, maisto trūksta jau net kariuomenei. 

Alkana armija – tai viena didžiausių grėsmių šalies stabilumui, ypač diktatūros, kuri savo valdžią remia būtent armija. Apie tai turėtų susimąstyti Šiaurės Korėjos generolai, kurie, remiantis žiniasklaidos pranešimais, leido kariams eiti į kaimo gyventojų namus ir ieškoti ten nelegaliai slepiamo maisto.

Apie karių užpuolamus ūkininkų namus informuoja Pietų Korėjos portalas „Daily NK“, kuris praneša žinias iš Šiaurės Korėjos.

Žinios apie ištisų kareivių grupių išleidimą į ūkius ieškoti maisto, pasaulį apskriejo jau prieš keletą mėnesių. Tie įsakymai, akivaizdu, ilgainiui nebuvo efektyvūs, jeigu jau dabar kariams leista eiti į žmonių namus.

„Kariai apieško namus Paekam regione, kad nustatytų, kiek maisto turi atskiros šeimos“, – pranešė šaltinis.

„Tam, kad įsiveržtų į namus ir reikalautų kyšio, jie naudoja vieną argumentą: ar galime leisti mūsų kariuomenei badauti, kai amerikiečiai laižosi lūpas ir ruošiasi mus suėsti gyvus?“, – aprašo šaltinis.

Portalo duomenimis, dažniausiai apieškomose regionuose žmonės slepia bulves, kurias laiko užšaldytas visą žiemą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.