Pasaulyje

2018.01.12 23:06

D. Trumpas nevyks į JAV ambasados atidarymą Londone

Valdonė Rudenkienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.12 23:06

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas atšaukė savo anksčiau planuotą vizitą į Londoną, kur turėjo dalyvauti naujos Amerikos ambasados atidarymo ceremonijoje. Ketvirtadienį D. Trumpas savo „Twitter“ paskyroje teigė esąs nusivylęs buvusio prezidento Baracko Obamos administracijos sprendimu  už grašius parduoti geriausioje vietoje stovėjusią puikią ambasadą tik tam, kad už daugiau nei už milijardą pastatytų naują. Todėl atidarymo ceremonijoje nedalyvaus.

Nors dar prieš kelias dienas Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May teigė, kad Jungtinių Valstijų prezidentas tikrai atvyks, ketvirtadienį D. Trumpas savo „Twitter“ paskyroje pranešė, kad jo planai keičiasi ir į Londoną jis neskris.

Žinutėje D. Trumpas kaltino buvusio Jungtinių Valstijų prezidento B. Obamos administraciją dėl labai blogo sprendimo – esą puikioje vietoje buvusi ankstesnė ambasada parduoda už grašius tik tam, kad už daugiau nei milijardą būtų pastatyta nauja. Todėl jis nedalyvausiantis juostos perkirpimo ceremonijoje. 

Tačiau ambasados internetiniame puslapyje teigiama, kad sprendimas dėl ambasados perkėlimo buvo priimtas likus mėnesiui iki B. Obamai tampant prezidentu, dar George`as Busho Jaunesniojo administracija ambasadą perkelti nusprendė  dėl saugumo po rugsėjo 11-osios įvykių.

Ankstesnė Jungtinių Valstijų akmeninė ambasada, statyta dar 1960-aisiais buvo įsikūrusi Grosvenoro aikštėje. Ši vieta nuo Antrojo pasaulinio karo laikų buvo vadinama  „Mažąja Amerika“ – per karą joje buvo įsikūrusi generolo Dwighto Eisenhowerio karinė būstinė. 

Naujoji 12 aukštų ambasada, priekinėje dalyje, primena tvirtovę ir yra nutolusi maždaug 30 metrų atstumu nuo ją supančių pastatų, kuriuose apgyvendinti Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkai. Vieno milijardo dolerių vertės naujas ambasadas pastatas, su vaizdu į Temzės upę, pastatytas už lėšas, gautas parduodant ankstesnę ambasadą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt