Pasaulyje

2018.01.10 21:23

Turkija iškvietė JAV diplomatą, protestuodama dėl kurdų kovotojų apmokymų Sirijoje

BNS2018.01.10 21:23

JAV reikalų patikėtiniui Philipui Kosnettui „mes išreiškėme savo susirūpinimą dėl JAV vykdomų apmokymų“ naudotis ginklais Sirijos kurdų Demokratinės sąjungos partijos (PYD) kovotojams, pranešė šaltinis Turkijos užsienio reikalų ministerijoje.

Daugiau informacijos šaltinis nepateikė.

Šiuo metu Ph. Kosnettas yra aukščiausio rango Amerikos diplomatas Ankaroje po to, kai praėjusių metų pabaigoje iš jos išvyko JAV ambasadorius Johnas Bassas. Kol kas naujas ambasadorius į jo vietą nepaskirtas.

Nors Vašingtonas laiko kurdų Liaudies apsaugos dalinius (YPG) itin svarbiais pagalbininkais kovoje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) Sirijoje, tačiau Turkija YPG ir šios grupės politinį sparną PYD laiko „teroristinėmis“ grupuotėmis, susijusiomis su uždrausta Kurdistano darbininkų partija (PKK).

Vašingtono ir Ankaros santykiai pastaruoju metu yra įtempti dėl daugelio priežasčių, tarp kurių yra pernykštis JAV sprendimas tiekti ginkluotę YPG.

Nors lapkričio mėnesį Turkijos pareigūnai sakė gavę JAV prezidento Donaldo Trumpo pažadą, jog Vašingtonas daugiau nebetieks ginklų šiai grupuotei.

Įtampą kelia ir JAV atsisakymas išduoti Pensilvanijos valstijoje gyvenantį musulmonų pamokslininką Fethullah Guleną, kaltinamą organizavus pernai mėgintą įvykdyti perversmą.

F. Gulenas šiuos kaltinimus griežtai neigia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt